$
בורסת ת"א

חזרה לבעלים הקודמים: פסגות מוכרת את סוכנות הביטוח פרופיט

הסוכנות תימכר לאסף בנאי ושלומי אלברג, שהמשיכו לנהל אותה לאורך השנים; המכירה, לפי שווי מוערך של 160 מיליון שקל; מכירת פרופיט מתווספת לזו של סוכנות הביטוח דוידוף שהייתה גם כן בבעלות פסגות ונמכרה לכלל ביטוח תמורת 68.5 מיליון שקל

אלמוג עזר 14:5028.04.21

בית ההשקעות פסגות ממשיך להתפרק מנכסיו. פסגות, שבשליטת קרן אייפקס מכר את סוכנות הביטוח פרופיט שבבעלותו בחזרה לבעלים הקודמים אסף בנאי ושלומי אלברג, לפי שווי מוערך של 160 מיליון שקל.

 

הסוכנות, שהוקמה בשנת 2006 ע"י אלברג ובנאי, נמכרה בשלוש פעימות לפסגות תמורת כ-70 מיליון שקל (בשנת 2009 נמכרו 25% מהחברה תמורת מיליונים בודדים, בשנת 2015 נמכרו 25% נוספים תמורת 12 מיליון שקל, ובשנת 2015 נרכשו יתרת המניות תמורת 56 מיליון שקל).

 

ל"כלכליסט" נודע כי לבעלים החדש-ישן כבר יש תוכניות להצפת ערך לסוכנות הביטוח הצומחת, והם בוחנים לנצל את הגאות בשוק המקומי ולהנפיק אותה. אם פרופיט תגיע לבורסה זו תהיה סוכנות הביטוח הראשונה אי פעם שתיסחר בתל אביב ותמחיש את עוצמתו של גל ההנפקות הנוכחי. גל שמביא איתו לא רק חברות חדשות אלא גם סקטורים חדשים לגמרי.  

 

זהבית כהן מנכ"לית קרן אייפקס, בעלת השליטה בפסגות זהבית כהן מנכ"לית קרן אייפקס, בעלת השליטה בפסגות צילום: רמי זרנגר

 

לאורך השנים קיבל פסגות דיבידנד מפרופיט בהיקף מוערך של 60 מיליון שקל, שכיסו למעשה את ההשקעה. כעת היא מוכרת את הסוכנות כאמור לפי שווי של 160 מיליון שקל, כלומר בתוספת הדיבידנד שקיבלה מדובר בתשואה של 214% על פני 12 שנה.

 

ברמה הפיננסית מדובר היה בהשקעה מוצלחת מבחינת פסגות, אלא ששם ציפו כי הקשר עם סוכנות הביטוח יהיה אסטרטגי יותר, ושמוצרי פסגות יקבלו עדיפות במכירה ללקוחות. בפועל זה לא קרה, והדבר הוביל למתיחות בין הצדדים.

 

בפברואר האחרון נחתם הסכם למכירת פסגות לבית ההשקעות אלטשולר שחם תמורת 910 מיליון שקל, ואולם ההסכם אינו כולל את סוכנויות הביטוח שיימכרו בנפרד.

 

מכירת פרופיט מתווספת למכירת סוכנות הביטוח דוידוף שהייתה גם כן בבעלות פסגות ונמכרה לכלל ביטוח תמורת 68.5 מיליון שקל.

 

כעת פרופיט חוזרת לבעלים שלה לשעבר, שגם המשיכו לנהל אותה כשהייתה תחת בעלות פסגות. "הצמיחה של חברת פרופיט בשנים האחרונות הקשתה על פסגות למצוא לה רוכש. זו חברה שאנחנו מחוברים אליה מאוד ושמחים לחזור ולהיות הבעלים שלה", אמר בנאי. "זו סוכנות שצומחת עשר שנים ברציפות גם בעמלות וגם ברווחים. יש לנו תוכניות קדימה אנחנו עוד נפתיע", הוסיף. 

 

 

x