$
בורסת ת"א

גדות כימיקלים מתרחבת מחיפה לנמל אשדוד

חברת המסופים לכימיקלים שבשליטת קרן טנא, חתמה על זיכיון להקמה והפעלת מסוף נוסף בנמל אשדוד לתקופה של 25 שנים; פועלת בנמל חיפה כבר 25 שנים; העסקה אמורה להוביל לניצול טוב יותר של שטחי הרציפים בנמל, ולהגביר את התחרות שצפוייה להתפתח עם נמל אשדוד החדש

גולן חזני 11:2128.04.21
גדות מסופים לכימיקלים שבשליטת קרן טנא, חתמה על זיכיון להקמה והפעלת מסוף כימיקלים נוסף בנמל אשדוד לתקופה של 25 שנה.

 

גדות פעילה 25 שנה בנמל חיפה והרחבת הפעילות לנמל נוסף מגיעה ערב עיסקה שבה רוכשת קבוצת משקיעים בראשות בית ההשקעות וליו בייס את השליטה בחברה. החווה שתקים גדות היא אחת משלוש חוות שעל הקמתן סיכם נמל אשדוד מתוך כוונה להתמודד עם התחרות הצפויה בשנה הבאה במגזר המכולות, פעילות נמלית חדשה אשר תביא להכנסה חדשה לנמל. שתי חברות נוספות עימן נחתמו הסכמים דומים הם כימוטל וערבה מיינס.

 

 

נמל אשדוד נמל אשדוד צילום: אבי רוקח

 

ההסכם שנחתם היום בין הצדדים צפוי לסייע לגדות מסופים לכימיקלים לשפר את השירות של אספקת כימיקלים למפעלי התעשייה בדרום הארץ שפעילותם התרחבה בשנים האחרונות.

 

הקרבה למפעלים אלה תביא להקטנת עלויות ההובלה של החומרים אל המפעלים וכן להקטנת נפח התנועה בכבישי הארץ מצפון לדרום.

 

העיסקה אמורה לגוון את מקורות ההכנסה של נמל אשדוד ותביא לניצול טוב יותר של שטחי הרציפים בנמל. פעילות זו מהווה חלק מהכנות הנמל לתחרות שצפוייה להתפתח עם נמל אשדוד החדש.

 

חברת גדות מסופים לכימיקלים פועלת בתחומי הסחר וההפצה של כימיקלים, לוגיסטיקה ימית ויבשתית של כימיקלים ושרותי ייצור לתעשיית השמנים במחזור הכנסות של כ-500 מיליון דולר בשנה.

x