$
בורסת ת"א

פורשת מהמירוץ: אי.בי.אי נסוגה מההתמודדות על רכישת נכסי פסגות

שותפותיה לקבוצה ובראשן אקסלנס עדיין במשחק; הפרישה נעשתה לאחר שבבית ההשקעות בחנו לעומק את נתוני פסגות, והגיעו למסקנה כי העסקה אינה משתלמת להם

עירית אבישר 17:1427.04.21

מכירת נכסי פסגות מתקרבת לרגע האמת: בית ההשקעות אי.בי.אי שהתמודד על רכישת פסגות קרנות נאמנות ופסגות ני"ע בקבוצה ביחד עם אקסלנס וסיגמא, הודיע היום כי החליט לפרוש.

 

ההחלטה נעשתה לאחר שבבית ההשקעות בחנו לעומק את נתוני פסגות, שבשליטת קרן אייפקס, והגיעו למסקנה שהעסקה אינה משתלמת להם כפי שחשבו בתחילה. ככל הידוע, שותפותיה לקבוצה - אקסלנס וסיגמא, עדיין לא פרשו מהמירוץ.

 

 

זהבית כהן, מנכ"לית קרן אייפקס, בעלת השליטה בפסגות זהבית כהן, מנכ"לית קרן אייפקס, בעלת השליטה בפסגות צילום: רמי זרנגר

 

במקביל לכך, יש עוד שתי קבוצות שמתמודדות על הרכישה: קבוצה בראשות רני צים, שרוצה לרכוש את הנכסים הללו ולהותיר את פסגות כגוף עצמאי, וקבוצה הכוללת את מיטב דש, כלל ביטוח ובנק הפועלים, שרוצה גם כן לרכוש את הנכסים ולחלק אותם ביניהם.

 

הנכסים הנמכרים הם חברת קרנות הנאמנות המנהלת נכסים בהיקף של מעל ל-40 מיליארד שקל, וחבר הבורסה וניהול התיקים המנהל נכסים בהיקף של 50 מיליארד שקל. יחד עם זאת, מרבית הנכסים בניהול התיקים הם קופות מפעליות, קרי נכסים בהם דמי הניהול נמוכים למדי. לפי הערכות, המגעים למכירת הפעילות עומדים לפי שווי של 350-400 מיליון שקל.

 

במקביל לכך, פעילות הגמל והפנסיה המנהלת 70 מיליארד שקל אמורה להימכר לזרוע הגמל והפנסיה של אלטשולר שחם. העסקה בין הצדדים נחתמה, אולם היא טעונה עדיין אישור של הרגולטורים. מדובר באישור לא טריוויאלי היות וזו עסקה בה גוף הגמל הגדול והצומח ביותר רוכש את גוף הגמל השני בגודלו בשוק.

x