$
שווקי חו"ל

מיקרוסופט עוקפת את התחזיות עם קצב הצמיחה הגבוה מאז 2018

רשמה הכנסות שזינקו ב-19% ל-41.7 מיליארד דולר לעומת צפי של 41 מיליארד דולר - בעיקר בזכות צמיחה מהירה בתחום הענן ומביקושים גבוהים למחשבים אישיים מאז פרוץ הקורונה; הרווח הנקי קפץ ב-45% ל-2.03 דולר למניה לעומת תחזית ל-1.78 דולר; עם זאת, המניה מאבדת 3% במסחר המאוחר בהמתנה לפרסום התחזית לרבעון הנוכחי

סופי שולמן 23:2627.04.21

מיקרוסופט סיפקה את הסחורה הלילה (ג') עם פרסום הדו"חות הכספיים לרבעון האחרון (הרבעון הפיסקלי השלישי בחברה ששנת הכספים בה מסתיימת ב-30 ביוני). החברה רשמה הכנסות של 41.7 מיליארד דולר לעומת צפי 41 מיליארד דולר. מדובר בקצב צמיחה של 19%, הגבוה ביותר מאז 2018 ונובע בעיקר מצמיחה מהירה בתחום הענן וכן מביקושים גבוהים למוצרי חטיבת המחשבים האישיים מאז מגפת הקורונה. חרף הדו"ח החזק מיקרוסופט נסחרת בירידה של 3% במסחר אחרי הנעילה ושווי החברה יורד אל מתחת ל-2 טריליון דולר בהמתנה לפרסום התחזית לרבעון הנוכחי מאוחר יותר הלילה.

 

 

 

הכנסות הענן זינקו בקצב שנתי של 33% ל-17.7 מיליארד דולר. השוק צפה האטה בקצב הצמיחה בפעילות הענן, בה מיקרוסופט מחזיקה בנתח השוק השני אחרי אמזון, אך היא דווקא שמרה עליו.

 

מה דעתך על מניית MICROSOFT:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
בכל הנוגע לרווחיות הצליחה מיקרוסופט להפתיע לטובה יותר משורת ההכנסות. הרווח התפעולי הסתכם ב-17 מיליארד דולר לעומת ציפיות ל-15.9 מיליארד דולר והרווח הנקי למניה קפץ ל-2.03 דולר וזאת מול תחזית ל-1.78 דולרים למניה. מדובר בעלייה של 45% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2020. 

 

 צילום: מיקרוסופט

 

"שנה לתוך המגפה עקומות הטרנספורמציה הדיגיטליות לא מראות סימני האטה. להיפך, הן מאיצות וזוהי רק ההתחלה", אמר סאטיה נדלה, מנכ"ל מיקרוסופט, עם פרסום הדו"חות, "אנחנו בונים את הענן לעשור הבא, מרחיבים את שוק היעד ומחדשים בכל שכבה של טכנולוגיה כדי לעזור ללקוחות להיות עמידים ולעשות את הטרנספורמציה".

 

תחומים נוספים שבלטו בקצב צמיחה גבוה היו קונסלות המשחקים XBOX עם שירותי התוכן הנלווים שזינקו ב-34%, והכנסות לינקדאין עלו ב-25%. ההכנסות הישירות מ-AZURE, הענן של מיקרוסופט, קפצו ב-50% ושמרו על הקצב של הרבעון הקודם. החברה לא מפרסמת את היקף ההכנסות האבסולוטיות שמייצר AZURE והן מהוות חלק מהכנסות חטיבת הענן.

x