$
בורסת ת"א

תשובה מוכר את האחזקות בתמר לקבוצה מאבו דאבי ב-1.1 מיליארד דולר

שותפות דלק קידוחים שבבעלות קבוצת דלק חתמה על מזכר הבנות למכירת מלוא חלקה במאגר, נתח של 22%, כחלק ממימוש ההתחייבות במתווה הגז. הרוכשת - חברת החיפושים מובאדלה פטרוליום מהמפרץ

גולן חזני 09:4326.04.21
שותפות דלק קידוחים שבשליטת קבוצת דלק חתמה על מזכר הבנות למכירת מלוא חלקה במאגר תמר, נתח של 22%, כחלק ממימוש ההתחייבות של דלק במתווה הגז - הרוכשת המפתיעה היא חברת מובאדלה פטרוליום שבבעלות ממשלת אבו דאבי

 

התמורה בעסקה תעמוד על עד 1.1 מיליארד דולר (מיליארד דולר ועוד 100 מליון מותנים) - הסכומים הסופיים כפופים לתנאים ויעדים שייקבעו בהסכם המחייב. מובאדלה פטרוליום היא חברה לחיפוש והפקה של גז טבעי, הפועלת ב-10 מדינות, וממקדת את פעילותה במזרח התיכון, צפון אפריקה, רוסיה ודרום מזרח אסיה, ופועלת גם במצרים החל משנת 2018. 

 

דלק קידוחים מחויבת למכור את כל זכויותיה במאגר תמר עד סוף שנת 2021 בהתאם למתווה הגז. במאגר תמר שותפים גם שברון המשמשת גם כמפעיל (25%), ישראמקו (28.75%), תמר פטרוליום (16.75%), דור (4%) ואוורסט (3.5%).

 

יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים אמר עם החתימה: "מזכר ההבנות שנחתם היום הוא צעד גדול בדרך אל השלמתו הסופית של מתווה הגז, בהתאם לכל התחייבויותינו מראשית הדרך. מזכר ההבנות הזה עומד בכל הקריטריונים שהצבנו לעצמנו: עמידה בלוחות הזמנים של מתווה הגז, עסקה בעלת ערך לבעלי המניות של דלק קידוחים, חיזוק משק הגז הטבעי בישראל והעמקת שיתוף הפעולה האזורי". 
יצחק תשובה יצחק תשובה צילום: עמית שעל

x