$
בורסת ת"א

אנטרופי תומכת בהחלטת פוקס להעניק לויזל מניות בשווי 15 מיליון שקל בניגוד למדיניותה

מדובר במניות חסומות של ריטיילורס שבכוונת פוקס להעניק לויזל באופן פרטי עם הנפקת החברה המחזיקה בזיכיון על פוט לוקר ונייקי בישראל ובמדינות נוספות; הקצאת המניות חורגת ממדיניות התגמול של פוקס. אנטרופי מסכימה גם לשדרוג שכרו של חתנו של ויזל תומר צ'פניק המשמש כמנהל הפעילות הבינ"ל של נייקי בריטיילורס

אלמוג עזר 22:0325.04.21

אנטרופי תומכת בהחלטה של פוקס לתת לויזל מניות חסומות של ריטיילורס בשווי של 15 מיליון שקל שהענקתן חורגת ממדיניות התגמול של פוקס. ריטליילורס מחזיקה בזיכיון להפעלת חנויות נייקי ופוט לוקר בישראל, אירופה וקנדה והיא אמורה להיות מונפקת בקרוב. 

 

נכון להיום, מפעילה ריטיילורס 108 חנויות, יותר ממחציתן של פוט לוקר. ויזל הוא מייסד החברה ומשמש כיו"ר ללא שכר. מנכ"ל פוקס נמנה עם בעלי מניות החברה, אך אחזקתו ההונית בשרשור נמוכה ומהווה7.2%.  

סניף של פוט לוקר בראשון לציון סניף של פוט לוקר בראשון לציון צילום: שוקה כהן

 

עם הנפקתה, מתכוונת החברה להקצות לויזל באופן פרטי יחידות מניה חסומות (RSU) בריטיילורס. מספר היחידות שיוקצו לו לאחר ההנפקה ייקבע בהתאם למחיר המניה הממוצע של מניית ריטיילורס ב-30 ימי המסחר הראשונים שלה בבורסה המקומית.

 

הקצאת המניות החסומות, כאמור, נמצאת בחריגה ממדיניות התגמול של החברה. באנטרופי תולים את אישורם בכך שויזל הוא לא רק הרוח החיה מאחורי החברה, אלא החברה עצמה.

 

שווי השוק של פוקס בבורסה בתל אביב עומד על 5.4 מיליארד שקל. ב-2020 טיפסה המניה ב-111% ומתחילת השנה הנוכחית הוסיפה לערכה עוד 25%. באנטרופי מזכירים את הערך הרב שהניבה מניית פוקס למשקיעים במהלך הקורונה ותחת ניהולו של ויזל. ביצועים אלו, להשקפתם, מהווים סיבה נוספת לאישור המענק החריג לויזל. לסיום, באנטרופי מצביעים על כך שהחריגה ממדיניות התגמול היא חד פעמית וכנגד הצלחת ההנפקה המתוכננת בלבד.

 

מדיניות התגמול של פוקס קובעת כי עלות התגמול השנתית המקסימאלית של ויזל לא תעלה על 8.7 מיליון שקל. ההוצאה המקסימאלית השנתית כתוצאה מהענקת המניות עומדת על 3.9 מיליון שקל, ואילו העלות הממוצעת השנתית המוערכת לחברה בגין הענקת המניות מוערכת בכ-3 מיליון שקל.

 

אנטרופי מסכימה גם לשדרוג שכרו של חתנו של ויזל תומר צ'פניק, מנהל הפעילות הבינלאומית של נייקי בריטיילורס. במסגרת תנאי העסקתו שאושרו באסיפה הקודמת, צ'פניק צפוי להיות זכאי לשכר חודשי ברוטו בגובה 55 אלפי שקל החל מחודש יוני 2022.

 

בנוסף הוא עשוי להיות זכאי למענק בגובה 8 משכורות ברוטו בגין שנת 2020, 10 משכורות ברוטו בגין שנת 2021 ו-13 משכורות ברוטו החל משנת 2022 ואילך.

 

החברה ביקשה להגדיל את שכרו ל-60 אלף שקל בחודש מיוני 2023 ול-65 אלף שקל החל מיוני 2024. בנוסף, עשוי להיות זכאי למענק שנתי בגובה 13 משכורות חודשיות ברוטו בכל אחת מהשנים 2025 – 2023. כמו כן, ביקשה החברה להעניק לו מניות חסומות בשווי של 1.5 מיליון שקל. אנטרופי מתנגדת להענקת מניות חסומות ששווין עולה על שליש משווי התגמול ההוני בכללותו.

 

"מאנטורפי מוסרים כי למרות ההיקף הגבוה יחסית, אך מאחר שחברת פוקס מציגה ביצועים גבוהים משמעותית ומנייתה מציגה צמיחה גבוהה ביותר, הוחלט על המלצה בעד מר הראל ויזל שהינו כאמור הרוח החיה מאחורי כל זה. נציין כי החריגה מהמדיניות הינה חד פעמית כנגד הצלחת ההנפקה בלבד".

x