$
בורסת ת"א

הבנק הדיגיטלי חתם על הסכם עם מאסטרקארד

ההסכם יאפשר ללקוחות הבנק לבצע רכישות בכרטיסי אשראי בחו"ל, וזאת במקביל להסכם שהבנק חתם עם ישראכרט

עירית אבישר 13:0125.04.21

הבנק הדיגיטלי שבשליטת פרופ' אמנון שעשוע, השלים צעד נוסף לקראת ההשקה: הבנק חתם על הסכם עם חברת מאסטרקארד, שנתנה לו רישיון להנפיק ללקוחותיו כרטיסים תחת המותג מאסטרקארד, שיאפשרו שימוש בחו"ל בכרטיס האשראי.

 

העסקה מצטרפת להסכם דומה שנחתם  עם חברת כרטיסי האשראי ישראכרט, שתנפיק ותתפעל את כרטיסי האשראי ללקוחות הבנק. בבנק הדיגיטלי מציינים כי מאסטרקארד כבר חתמה על הסכמים דומים עם בנקים דיגיטלים בעולם בהם N26 הגרמניה, מונזו וסטרלינג הבריטיים.

 

איל פז, דירקטור במאסטרקארד ישראל מסר בעקבות ההסכם: "האסטרטגיה הגלובלית של מאסטרקארד מתמקדת בין היתר בחבירה לשחקנים חדשים וצומחים בעולמות התשלומים ושיתוף פעולה מוקדם ככל הניתן". אריק צ'יקוטאי, סמנכ"ל הבנקאות של הבנק הדיגיטלי הראשון מסר: "החיבור עם מאסטרקארד יאפשר תשלומים חכמים ומאובטחים גם בחו"ל ובאונליין וכן גישה ישירה לידע ולחדשנות של החברה הגלובלית. זוהי רק ההתחלה". 

 

הבנק הדיגיטלי קיבל בדצמבר אשתקד רישיון בנקאי מבנק ישראל, והוא נמצא כיום בפיילוט, שצפוי להתרחב בחודשים הקרובים, כאשר פתיחתו לציבור הרחב צפויה לקראת סוף השנה. הבנק יציע שירותים למשקי בית, כשבבנק הדיגיטלי מציינים שהערך המוסף שיביאו הוא טכנולוגיה מבוססת בינה מלאכותית.

 

ישנם לא מעט בנקים דיגיטליים בעולם, אך עד כה אף אחד מהם לא טלטל בצורה דרמטית את מערכת הבנקאות המסורתית, כשם שענפים מסורתיים אחרים עברו טלטלה בשנים האחרונות, כך שבפני הבנק הדיגיטלי, שמבקש להוביל טלטלה שכזו, עומד אתגר לא מבוטל.

 

אמנון שעשוע מייסד ובעל השליטה בבנק הדיגיטלי אמנון שעשוע מייסד ובעל השליטה בבנק הדיגיטלי

x