$
בורסת ת"א

זוהר לוי מתרחב בניו יורק: סאמיט רוכשת 490 דירות להשכרה ב-89 מיליון דולר

חברה בת של סאמיט רוכשת עם שותף מקומי 10 בנייני מגורים בעיר, הכוללים 490 יחידות דיור, תמורת 89 מיליון דולר; הכווונה בהמשך הדרך לרכוש נכסים ברובעי מנהטן, ברונקס, ברוקלין וקווינס

חזי שטרנליכט 11:2625.04.21

סאמיט אחזקות נדל"ן שבשליטת זוהר לוי (45.4%), מתרחבת בעיר ניו יורק ונכנסת לתחום הדיור להשכרה, לאחר שהודיעה לאחרונהעל רכישת 2 בתי מלון בעיר. החברה רוכשת 10 בנייני מגורים הכוללים490 יחידות דיור, בסכום של 89 מיליון דולר. העסקה מבוצעת באמצעות חברת בת וביחד עם שותף מקומי. סאמיט אף מתכננת להגביר את מסע הרכש ולקנות נכסים ברובעי מנהטן, ברונקס, ברוקלין וקווינס.

 

הבניינים הנרכשים בעסקה המדוברת כוללים שטח להשכרה בהיקף של 42 אלף מ"ר, וכן 19 יחידות מסחריות. שיעור התפוסה הממוצע של הנכסים עומד על 97%, וההכנסה השנתית, על בסיס החוזים הקיימים (בניכוי הוצאות תפעול) עומדת על 4.5 מיליון דולר. הרכישה מתבססת בחלקה (30%) על ההון העצמי של סאמיט, והייתרה באשראי חיצוני - ההשלמה צפויה בתוך כמה שבועות.

 

חלקה של החברה הבת של סאמיט בהעמדת ההון לצורך העסקאות המשותפות יעמוד על 85%, וחלקו של השותף המקומי יעמוד על 15%. בהודעה לבורסה נאמר כי השותף האמריקאי הוא בעל נסיון בשוק המגורים להשכרה, והוא מתמחה ברכישה, ניהול ואחזקה של נכסים בשוק זה, ואף "יהיה אחראי על נושאים אלה במסגרת השותפות בין הצדדים".

 

חלוקת התזרים החיובי שינבע מהנכסים תתבצע לפי החלוקה האמורה, עד להחזרת ההשקעה - לאחר השגת היעדים שנקבעו בהסכם יהיה השותף זכאי גם לעמלות הצלחה.

 

בחודש מרץ דיווחה סאמיט על רכישת מלון בטיימס סקוור בניו-יורק ובתחילת אפריל על חכירה של מלון נוסף בעיר. שני המלונות כוללים למעלה מ-500 חדרים. סאמיט אף הודיעה על רכישת קניונים במישיגן בהיקף של כ 125 אלפי מ"ר להשכרה.

 

יו"ר החברה, זוהר לוי מציין כי בכוונת החברה להרחיב את פעילותה בניו יורק. לדבריו, "אנחנו מאמינים בעוצמה הכלכלית של ניו יורק ומתכוונים להתמקד שם. שוק הדיור להשכרה בעיר הינו גדול ונזיל ונהנה מביקוש יציב של שוכרים המאפשר להנות מתזרים קבוע יחד עם פוטנציאל השבחה משמעותי. שווי השוק של סאמיט עומד על 3.77 מיליארד שקל. מניית החברה טיפסה ב-16.2% ב-12 החודשים האחרונים ועלתה ב-6.6% מתחילת השנה.

  

זוהר לוי יו"ר ובעל השליטה בסאמיט זוהר לוי יו"ר ובעל השליטה בסאמיט

x