שווקי חו"ל

הנהלת אתר אינווסטינג לחצה – והמייסד יצא לאקזיט של חצי מיליארד דולר

מייסד אתר החדשות הפיננסי הישראלי, דרור אפרת, נענה לבקשת ההנהלה והסכים למכירת האתר לקרן השקעות בינלאומית; האתר מדורג במקום ה-254 מבין אתרי האינטרנט בעולם, ופועלים בו 250 עובדים - רובם מהמשרדים בתל אביב

חזי שטרנליכט 17:0822.04.21

אקזיט ישראלי מפתיע בעולם התוכן הפיננסי יצא לדרך. אתר המידע הפיננסי המצליח אינווסטינג נמכר תמורת חצי מיליארד דולר לקרן השקעות בינלאומית.

 

העסקה שהתבצעה לפני מספר חודשים כוללת מכירה מלאה של חברת אם.אס פיוז'ן מדיה, החברה הקפריסאית המאגדת בתוכה את פעילות האתר, שהוקם על ידי דרור אפרת ובמשרדיו התל אביביים נמצאים מרבית עובדיו.

לכלכליסט נודע כי בניגוד לתרחישים הנפוצים, שבהם המייסדים של החברות מבקשים לקבל את הצ'ק השמן ולהמשיך בדרכם, היתה זו הנהלת אתר אינווסטינג שהפעילה את הלחצים כדי להוביל למכירת האתר לקרן ההשקעות. המייסד אפרת, שהוריד הילוך בשנים האחרונות והעביר את האתר לניהולו של עומר שווילי לפני שנה וחצי, נעתר לבסוף למסע השכנועים והמכירה יצאה לדרך.

 

 

 

עומר שווילי מנכ"ל אינווסטינג עומר שווילי מנכ"ל אינווסטינג צילום: אסף רביבו

 

 

 

האקזיט מגיע לאחר שנה פנטסטית לשווקים הפיננסיים ברחבי העולם. בזמן שהציבור הסתגר בבתים במהלך תקופות הסגרים, רבים נכנסו לעולם המסחר המקוון בניירות ערך, ובמקביל ענפי הטכנולוגיה הפכו לאטרקטיביים בעיני המשקיעים. השינוי הטקטוני במידת העניין הציבורי בבורסות ובשווקי ההון היה הדלק שעורר את זרם הגולשים לאתרים פיננסים, ואף דירבן את העובדים בחברה לרצות להיפגש בעצמם עם הכסף.

 

אפרת הקים עם שותפים ב-2007 את חברת פיוז'ן מדיה שריכזה תחתה פעילות של אתרי מידע פיננסיים. במהלך 2012, רכשו אפרת והשותפים את הדומיין Investing.com תמורת 2.45 מיליון דולר, בעסקה השנייה בגודלה בעולם באותה השנה לרכישת שם דומיין, כך לפי בלוג הטכנולוגיה טק קראנץ'.

 

האתר הושק תחת השם הזה ומאז צבר תאוצה וכיום הוא מציע מידע פיננסי רב מסוגים שונים על השווקים הפיננסיים, מנתונים על מניות, דרך חדשות על שווקי ההון ועד למידע על מטבעות דיגיטליים. לפי נתוני האתר, 46 מיליון גולשים ייחודיים נכנסים אליו מדי חודש והוא פעיל בלא פחות מ-100 מדינות שונות.

 
 
צילום מסך מאתר אינווסטינג
צילום מסך מאתר אינווסטינג צילום מסך: Investing

 

 

האתר מדורג במקום ה-254 בין אתרי האינטרנט בעולם, על ידי חברת דירוג אתרי האינטרנט סימילר-ווב. בתחום הפיננסי הוא ממוקם במקום ה-12 בעולם, כאשר הנתונים העדכניים מלמדים על מבקרים ששוהים באתר כ-6 דקות ו-40 שניות, זמן שהות שנחשב לארוך יחסית. לשם השוואה, באתר החדשות  CNN שוהים הגולשים בממוצע 3 דקות. עיקר הגולשים מגיעים לאתר מרוסיה (10.8%) וארה"ב (10.5%) ואחר כך מטורקיה (8.5%) וברזיל (6.7%).

 

לחברה יש 250 עובדים, מרביתם פועלים ממשרדי החברה בתל אביב. מבנה ההתאגדות של האתר הוא באמצעות מספר חברות בנות, אחת מהן שמרכזת את פעילות המו"פ בארץ מעסיקה את מרבית העובדים. מעל החברות חולשת חברה קפריסאית.

 

לאורך השנים, אתר אינווסטינג לא נדרש לגיוסי הון שבוצעו באמצעות ענף ההון סיכון המקומי, לכן נשאר במידה רבה "מתחת לרדאר" של תעשיית ההייטק והפינטק הישראלית. האתר נחשב לעצמאי מבחינה פיננסית ולכזה שמתפרנס ממכירת שטחי פרסום למוסדות פיננסיים שונים, הודות לתנועה הגדולה של הגולשים שנכנסים אליו.

x