$
בורסת ת"א

חברת ההלוואות של הראל ומשפחת שפיטלני יוצאת להנפקה

חברת גמלא הראל פירסמה מצגת למשקיעים וטיוטת תשקיף לקראת הנפקה; בשוק מעריכים שהחברה מתכנת לגייס לפי שווי של עד 500 מיליון שקל ולהציע למשקיעים עד 30% ממניות החברה; ברקע - ההנפקה המוצלחת של המתחרה מניף

אלמוג עזר 17:1821.04.21

חברת המימון החוץ בנקאי של חברת הביטוח הראל ומשפחת שפיטלני בדרך לבורסה.  

חברת גמלא הראל פירסמה אתמול (ג') לקראת חצות מצגת למשקיעים וטיוטת תשקיף. התשקיף לא כולל את כמות המניות החדשות שיונפקו, ומה יהיה שיעורן מכלל מניות החברה אך לפי הערכות בשוק בכוונת החברה לגייס לפי שווי של בין 400 ל-500 מיליון שקל, ושיעור המניות שיוצע למוסדיים ולציבור ינוע בין 20% ל-30%.

 

 

 

טל תפוחי, מנכ"ל גמלא הראל טל תפוחי, מנכ"ל גמלא הראל צילום: אריאל שוסטר

 

 

גמלא מעמידה הלוואות מזנין (השלמת הון עצמי), בשיעורים של 50%-70% מההון העצמי הנדרש מיזמי נדל"ן, לצורך קבלת ליווי פיננסי לפרויקטים בנדל"ן. העמדת המימון נעשית בשלב רכישת הקרקע ובתחילת הביצוע, בעיקר לפרויקטים למגורים.

 

על פי מצגת החברה, תיק ההלוואות של החברה נאמד ב-520 מיליון שקל. הכנסות החברה ב-2020 הסתכמו ב-57.5 מיליון שקל והרווח הנקי עמד על 27.4 מיליון שקל20. החברה סיכמה את 2020 עם תשואה על ההון העצמי של 19%, ומאז שנת 2016 הציגה שיעור צמיחה שנתי ממוצע של 32% בתשואה על ההון.

 

החברה הוקמה בשותפות ב-2006 בין משפחת שפיטני והראל. משפחת שפיטני מחזיקה בחברת האשראי דרך החברה הבת גמלא מילניום השקעות, חברת השקעות בינלאומית בתחום הנדל"ן. גמלא מיליניום מחזיקה 80% ממניות החברה, הראל חברה לביטוח מחזיקה ב-16% והראל פנסיה וגמל ב-4%.

 

הנפקת גמלא הראל מתבצעת על רקע הצלחת ההנפקה של מתחרתה העיקרית חברת מניף, הגאות בענף האשראי החוץ בנקאי בבורסה וגל ההנפקות הנוכחי.

 

גמלא מתכוונת להשתמש בחלק מתמורת ההנפקה כדי לפרוע את מלוא הלוואת הבעלים בסך של 2.5 מיליון דולר שהועמדה לה על ידי גמלא מילניום שבשליטת משפחת שפיטלני. בנוסף החברה תחלק דיבידנד לבעלי המניות בהיקף של 80 מיליון שקל.

 

מנכ"ל החברה הוא טל תפוחי שעלות שכרו ב-2020 עמדה על 1.5 מיליון שקל, היו"ר הוא אפרים שפיטלני ועלות שכרו בשנה החולפת היה 227 אלף שקל. את ההנפקה מובילה חברת ווליו בייס חיתום בהנהלת פלג פאר. עורכי הדין המלווים את ההנפקה הם דוד חודק ובן ליפץ ממשרד גרוס ושות'.

x