$
בורסת ת"א

עדיין במשחק: כלל ביטוח, מיטב דש והפועלים שיפרו הצעתם לרכישת נכסי פסגות

שבוע לאחר שהגישו הצעה נמוכה לעומת האחרות, החליטו שלושת הגופים להגיש הצעה משופרת לרכישת פעילות קרנות הנאמנות ופסגות ני"ע מקרן אייפקס; ככל הנראה, מדובר בסכום של יותר מ-350 מיליון שקל; המתחרות על השלל: קבוצה הכוללת את אקסלנס, אי.בי.אי וסיגמא; קבוצה נוספת כוללת את ווליו של רני צים, יואן קדוש ומשקיעים נוספים

עירית אבישר 13:3008.04.21

כלל ביטוח, בנק הפועלים ומיטב דש הבינו את הרמז מקרן אייפקס, והחליטו לשפר את ההצעה שהגישו לרכישת נכסי פסגות. שבוע לאחר שהקבוצה הגישה הצעה, וקיבלה תגובה מנציגי קרן אייפקס, בעלת השליטה, כי מדובר בהצעה נמוכה לעומת האחרות - הוחלט בקבוצה לשפרה, אם כי לא שיפור דרמטי. אתמול הוגשה ההצעה החדשה.

 

 

בהודעה לבורסה נכתב שהוגשה אתמול הצעה חדשה ומשופרת (לפי ההערכות, מעל ל-350 מיליון שקל) לעומת הקודמת. הצעה זו מצטרפת לשתי הצעות נוספות שהוגשו: האחת של קבוצה הכוללת את אקסלנס, אי.בי.אי וסיגמא, והשנייה של קבוצה הכוללת את חברת ווליו קפיטל, שבשליטת רני צים, יואן קדוש ומשקיעים נוספים. לפי ההערכות, ההצעות האחרות כוללות את רכישת הנכסים לפי שווי של 350 מיליון שקל. ככל הנראה, בין הצדדים יחל בקרוב תהליך התמחרות.

 

 

זהבית כהן, מנכ"לית קרן איפקס, בעלת השליטה בפסגות זהבית כהן, מנכ"לית קרן איפקס, בעלת השליטה בפסגות צילום: אוראל כהן

 

ההצעות מתייחסות גם לסוגיית העובדים: בהצעת הקבוצה של אקסלנס נכתב כי היא כוללת קליטה של רוב העובדים (בהודעה לבורסה לא פורסם היקף מדויק).

 

מה דעתך על מניית מיטב דש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בהצעה הראשונה מצד הקבוצה של כלל ביטוח נכתב כי היא כוללת קליטת 75% מהעובדים, ובהצעה של הקבוצה בראשות רני צים נכתב כי היא כוללת את קליטת כל העובדים (היות שפסגות יישאר גוף עצמאי בעסקה זו, ולא ימוזג לתוך גופים קיימים).

 

הנכסים הנמכרים הם חברת קרנות הנאמנות המנהלת נכסים בהיקף של מעל ל-40 מיליארד שקל, ופסגות ני"ע (חבר הבורסה וניהול התיקים) המנהל נכסים בהיקף של 50 מיליארד שקל.

 

עם זאת, מרבית הנכסים בניהול התיקים הם קופות מפעליות, קרי נכסים שבהם דמי הניהול נמוכים למדי. במקביל לכך, פעילות הגמל והפנסיה של פסגות המנהלת נכסים בהיקף של 70 מיליארד שקל, אמורה להימכר לאלטשולר שחם גמל ופנסיה, בהנחה שהעסקה תצלח את אישור הרגולטורים.

x