$
בורסת ת"א

מממש את האיום: דורי נאוי יגיש תביעה נגד אחיו שאול

דירקטוריון 'האחים נאוי' הורה להכין תביעה נגד האח שאול בטענה כי הקים חברה מתחרה בעודו נושא משרה באחים נאוי; על כן, מדובר בהפרת הסכמים והתחייבות לאי תחרות בחברה אותה הקימו שני האחים, כך לפי טענות האח דורי והדירקטוריון

אלמוג עזר 13:3306.04.21

הריב המתוקשר בין האחים נאוי תופס תאוצה: חברת האחים נאוי תגיש תביעה נגד שאול נאוי בטענה שהקים חברה מתחרה בעודו נושא משרה בחברה, הפר הסכמים והתחייבות לאי תחרות.

 

דירקטוריון האחים נאוי הורה לעורכי הדין של החברה להכין ולהגיש תביעה כנגד שאול נאוי ששימש כיו"ר בחברה, ונגד החברה המתחרה ונושאי משרה אחרים שעברו עימו לחברה המתחרה.

 

 

דורי נאוי דורי נאוי צילום: עמית שעל

 

בסוף חודש מאי 2020 הודיע שאול נאוי כי בכוונתו להפסיק לכהן כמנכ"ל משותף בחברה שאותה הקים עם אחיו דורי, איתו היה שותף במשך קרוב ל־40 שנה. במקביל, הוא מכר את חלקו בחברה (17.4%) לדורי.

 

מאז הגדיל נאוי את חלקו בחברה עד לשיעור של 44.4%, בין היתר גם על ידי רכישת מניות מהצלע השלישית בחברה – אלטשולר שחם שמחזיקה היום במניות בשיעור של 16.5%.

 

שאול נאוי עזב סופית בנובמבר. התאוששות שוק האשראי החוץ בנקאי והזינוק בשווי המניה שזינקה בשנה האחרונה 108%, גרם לכך ששאול נאוי פנה לאחיו דורי וביקש לרכוש את מניותיו בחזרה, אך האחרון סירב. את שאול נאוי החליף בתפקיד אפי אברהם שמאז גם עזב את החברה.

 

מה דעתך על מניית נאוי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

הרווח הנקי של האחים נאוי זינק ב־42% אשתקד והסתכם ב־74 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 52 מיליון שקל ב־2019. זאת, תוך כדי טיוב התיק והקטנתו ל-1.8 מיליארד שקל. הכנסות החברה לעומת זאת ירדו ב-12% ל-136 מיליון שקל על רקע הקטנת התיק.

 

מחברת האחים נאוי נמסר: "החברה היא חברה ציבורית ובכוונתה להגן על כלל בעלי המניות שלה, כנגד כל פגיעה בזכויותיה, זאת על אף שמדובר בין היתר בבן משפחה של בעל השליטה".

 

את החברה מלווים עו״ד רונן קנטור, עו״ד אפרת חממי ועו"ד שלומי כהן ממשרד דורון, טיקוצקי, קנטור ועו״ד נבות תל-צור ועו"ד טל שפירא ממשרד תל-צור ושות'.

x