$
ביטקוין

בתוך חודשיים: שווי שוק הקריפטו הוכפל ל-2 טריליון דולר

שווי השוק של הביטקוין עומד על 1.1 טריליון דולר - מחיר המטבע הכפיל את עצמו מתחילת השנה מ-29 אלף דולר ל-58 אלף דולר; אך מי שדחף ביממה האחרונה את שוק הקריפטו לשווי של מעל ל-2 טריליון דולר הוא המטבע השני בגודלו, האית'ריום: המטבע עלה הבוקר לשיא חדש של 2,151 דולר, ושווי השוק שלו טיפס לרבע טריליון דולר

חדשות חוץ 10:4406.04.21
שוק המטבעות הדיגיטליים מגדיל את אחיזתו בכלכלה העולמית: השווי הכולל של מטבעות הקריפטו טיפס לראשונה מעל ל-2 טריליון דולר במסחר הבוקר באסיה, לאחר שהכפיל את עצמו בתוך חודשיים לנוכח הזינוק בביקוש מצד משקיעים מוסדיים.

 

שווי הביטקוין, מטבע הקריפטו הגדול מבין יותר מ-6,600 מטבעות אחריהם עוקבים ב-CoinGecko, עומד כעת על יותר מטריליון דולר (1.1 טריליון דולר) לאחר שהמחיר שלו עלה ביותר מפי 2 מאז תחילת השנה ועומד על 58,858 דולר.

 

 

הביטקוין והאיתריום מהווים שלושת רבעי מהשווי הכולל של שוק הקריפטו הביטקוין והאיתריום מהווים שלושת רבעי מהשווי הכולל של שוק הקריפטו

 

אך מי שדחף ביממה האחרונה את שוק הקריפטו לשווי של מעל ל-2 טריליון דולר הוא המטבע השני בגודלו, האית'ריום: המטבע עלה הבוקר לשיא חדש של 2,151 דולר, ושווי השוק שלו מטפס לרבע טריליון דולר. מתחילת השנה זינק המטבע ב-184%.

 

ארבעת המטבעות הבאים מבחינת גודל הם: ביננס קוין (Binance Coin), פולקה דוט (Polkadot), טתר (Tether) וקרדאנו (Cardano). שווי השוק המשותף שלהם עומד על 422 מיליארד דולר.

 

העלייה במחיר מטבעות הקריפטו ובפרט הביטקוין נובעת מההתעניינות הגוברת במטבע מצד משקיעים מוסדיים שתופסים אותו כדרך להעלות את ההחזרים על מזומן למרות שיעורי הריבית הנמוכים. כך למשל, יצרנית המכוניות החשמליות טסלה הזרימה מיליארד דולר מהעתודות שלה לביטקוין והחלה לקבל גם תשלומים בביטקוין על המכוניות שלה.

 

בדומה, הבנק מורגן סטנלי מאפשר לכמה מהלקוחות העשירים ביותר שלו להוסיף את המטבע הווירטואלי לתיקי ההשקעות שלהם, בעוד שחברות שונות החל ממסטרקארד ועד לפייפאל החלו לנקוט בצעדים לאימוץ הביטקוין.

 

מחיר הביטקוין עלה אתמול (ב') לאחר שקרן הביטקוין גרייסקאל (Grayscale Bitcoin Trust) – המחזיקה המוסדית הגדולה ביותר במטבע הקריפטו, המנהלת נכסים בשווי 34 מיליארד דולר – הודיעה כי בכוונתה להמיר את קרן הנאמנות לקרן סל מחקה (ETF).

 

בשבוע שעבר הודיעה קוינבייס גלובל (Coinbase Global), הפלטפורמה הגדולה בארה"ב למסחר במטבעות קריפטו, כי בכוונתה לבצע הנפקה בנאסד"ק בהמשך החודש.

 

x