$
ביטקוין

בורסת הקריפטו קוינבייס מתכננת להנפיק בנאסד"ק ב-14 באפריל

החברה המפעילה את אתר המרת הקריפטו Coinbase הכניסה בשנה שעברה 1.3 מיליארד דולר והרוויחה 322 מיליון דולר. יש לה 43 מיליון לקוחות והיא מעסיקה 1,200 עובדים

חדשות חוץ 19:0002.04.21

החברה המפעילה את אתר המרת מטבעות הקריפטו קוינבייס (Coinbase) מתכננת לצאת להנפקה ב-14 באפריל, כך הודיעה החברה אתמול. בורסת הקריפטו, שנוסדה ב-2012, מספקת שירותים ללקוחות מוסדיים ופרטיים בשוקי הקריפטו. היא צמחה ל-1,200 עובדים ו-43 מיליון לקוחות ביותר ממאה מדינות. ב-2020 היא הכניסה 1.3 מיליארד דולר והרוויחה 322 מיליון דולר.

 

בהנפקה ישירה, חברות חוסכות את הכסף שהיו משלמות לבנקי השקעות בהנפקה מסורתית, אך אינן מגייסות כסף תוך כדי התהליך. בשווקים פרטיים, מניות קוינבייס החליפו לאחרונה ידיים עם תג מחיר שייתן לחברה הערכת שווי של 67 מיליארד דולר.

 

קוינבייס קוינבייס צילום: גטי אימג'ס

 

 

עם מיליארד דולר מזומנים בידיה, החברה מסוגלת לרכב על גבי התנודתיות הידועה לשמצה של הביטקוין. 96% מהכנסות החברה מגיעים מעמלת עסקאות, כלומר שהחברה מרוויחה כאשר הביטקוין נמצא באחד משגעונות המסחר שלו. ב-2019, שנה גרועה עבור הביטקוין, החברה הפסידה כ-30 מיליון דולר. המטבע נמצא היום במגמת עלייה חדה, ונסחר ביותר מ-59 אלף דולר.

 

בעוד קוינבייס משרתת את תרבות הנגד של הביטקוין, דרכה להנפקה הייתה תערובת של צעדים מסורתיים ובלתי שגרתיים. היא תנפיק את מנייתה בנאסד"ק, אך ויתרה על הנפקה מסורתית לטובת הנפקה ישירה. מנהלי החברה ערכו שלושה ימי שאלות ותשובות בפלטפורמת רדיט לקראת ההנפקה. אחת השאלות השכיחות הייתה מדוע החברה לא מוכרת את נכסיה בעצמה. מנכ"ל החברה בראיין ארמסטרונג אמר שהחברה שקלה לעשות זאת, אך שבעיות רגולטוריות וטכניות מנעו זאת מלקרות, והנפקת נכסים דיגיטליים זה משהו שהחברה שוקלת לעשות בעתיד.

x