$
ביטקוין

עוד דחיפה למיינסטרים: גולדמן זאקס יציע ללקוחות אמידים חשיפה לקריפטו

הבנק יספק שירות בביטקוין ובנכסים דיגיטלייים אחרים ללקוחות קבוצת ניהול ההון הפרטית שלו; "נציע בסופו של דבר ספקטרום מלא של השקעות בין אם באמצעות ביטקוין פיזי, נגזרות שלו או כלי השקעה מסורתיים״, אמרו בבנק; הצפי להפעלת השירות - כבר ברבעון השני; למרות הדיווח, מחיר הביטקוין כמעט ללא שינוי, נע בין 58-59 אלף דולר

חדשות חוץ 16:5731.03.21

גולדמן זאקס בצעדיו הראשונים בשוק המטבעות הווירטואלים: הבנק קרוב להציע את כלי ההשקעה הראשונים שלו בביטקוין ונכסים דיגיטליים אחרים ללקוחות קבוצת ניהול ההון הפרטית שלו, כך דיווחו רשת CNBC, ואתר מרקטווטש.

 

הבנק מתכנן להתחיל להציע השקעות בסוג הנכסים החדש ברבעון השני, כך אמרה מארי ריץ׳, שמונתה לאחרונה לראש מחלקת הנכסים הדיגיטליים הגלובלית בחטיבת ניהול ההון הפרטי של הבנק.

 

 

גולדמן זאקס יאפשר ללקוחות האמידים חשיפה לקריפטו גולדמן זאקס יאפשר ללקוחות האמידים חשיפה לקריפטו צילום: רויטרס

 

קידומה של ריץ׳ היה אמור להתפרסם היום במזכר פנימי של הבנק. ״אנו עובדים בצמוד לצוותים שונים בחברה כדי לחקור דרכים חדשות להצעת גישה נאותה למערכת האקולוגית הזאת עבור לקוחות ניהול ההון שלנו, ואנו מקווים להתחיל להציע זאת בזמן הקרוב״, כך אמרה ריץ׳ בראיון השבוע.

 

גולדמן זאקס מעוניין להציע בסופו של דבר ״ספקטרום מלא״ של השקעות בביטקוין ונכסים דיגיטליים אחרים, ״בין אם באמצעות ביטקוין פיזי, נגזרות שלו או כלי השקעה מסורתיים״, אמרה ריץ'.

 

משמעות המהלך: בקרוב יוכלו לקוחות שניים מהבנקים המובילים בעולם לקבל גישה לסוג נכסים חדש אשר מעורר את סקרנותם של מיליארדרים ובעלי כסף דיגיטלי. זאת, אחרי שמוקדם יותר החודש דווח כי בבנק מורגן סטנלי נאמר ליועצים הפיננסיים שם שהם יכולים להפנות לקוחות לקרנות ביטקוין החל מחודש אפריל, כך דיווחה CNBC.

 

בשורות נוספות לשוק המטבעות הדיגיטליים מהעת האחרונה: אתמול פייפאל הודיעה כי היא מאפשרת רכישת מוצרים בקריפטו. באוקטובר האחרון הודיעה פלטפורמת התשלומים כי היא מאפשרת מסחר במטבעות קריפטו, ועתה לוקחת את שוק המטבעות הדיגיטליים צעד נוסף קדימה: עשרות מיליוני משתמשיה בארה"ב יוכלו להמיר ביטקוין, ביטקוין קאש, אית'ר וליטקוין למזומנים ללא עמלות, ולרכוש מוצרים.

 

שלשום הודיעה ויזה כי תאפשר לבצע תשלומים במטבע הדיגיטלי USD Coin שמחירו צמוד לתנודות הדולר. לפני חודש וחצי הודיעה המתחרה מאסטרקארד כי תשלב את השימוש במטבעות דיגיטליים בשירותים שהיא מציעה ללקוחות. 

x