$
בורסת ת"א

רני צים מנסה לרכוש את נכסי פסגות דרך וואליו קפיטל הציבורית

החברה הודיעה כי הגישה הצעה, בשיתוף משקיעים נוספים, לרכישת חברת קרנות הנאמנות של בית ההשקעות, וכן את פסגות ני"ע - הנכסים שלא נכללו בעסקת אלטשולר שחם; עוד עדכנה כי בכוונתה להשאיר את המותג על כנו וכן את כל העובדים

עירית אבישר וגולן חזני 12:4231.03.21

רני צים מתכנן לרכוש את נכסי פסגות (שלא נכללים בעסקת הענק למכירת בית ההשקעות לאלטשולר שחם) דרך החברה הציבורית שבשליטתו וואליו קפיטל. אתמול פורסם ב"כלכליסט" כי צים הוא חלק מקבוצת משקיעים, שבה חברים גם יוהן קדוש ומשקיעים זרים, שהגישה הצעה לרכוש את חברות קרנות הנאמנות של פסגות ואת פעילות הברוקראז' וניהול תיקים שלה. אמש אישרה חברת וואליו קפיטל את הפרטים, ופרסמה הודעה לבורסה בעניין.

 

מההודעה עולה כי ההצעה כוללת את רכישת את הפעילות כפי שהיא "ובכלל זה הותרת מיתוג החברה, קליטת כלל עובדיהן ללא שינויים במצבת העובדים ונושאי המשרה, והמשך שכירת משרדי החברות".

 

מה דעתך על מניית וואליו קפיטל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

וואליו קפיטל היא חברת אשראי חוץ-בנקאי, העוסקת גם בפעילות בתחום הפינטק, והיא בעלת רישיון מורחב למתן אשראי מרשות שוק ההון. צים נכנס לפעילות זו בשנה שעברה באמצעות רכישת השליטה בחברת פי.אל.טי, ששינתה את שמה לוואליו קפיטל. נכון לסוף שנת 2020, לחברה הון עצמי של 27.5 מיליון שקל.

 

ההערכות הן שהמו"מ לרכישת נכסי פסגות מתנהל לפי שווי של 350 מיליון שקל. אם העסקה תצא לפועל, יהיו לצים שותפים בשליטה בבית ההשקעות, אך מדובר עדיין בקפיצת מדרגה משמעותית בהיקף הפעילות של החברה הציבורית.

 

במקביל להצעה זו מנהלת בעלת השליטה קרן אייפקס מגעים גם עם קבוצת משקיעים נוספת לגבי עסקה אפשרית - קבוצה זו כוללת בתי ההשקעות אקסלנס, אי.בי.אי וסיגמא שחברו יחד כדי להגיש הצעה משלהם. מהודעת אי.בי.אי אתמול לבורסה עולה כי הצעתם כוללת קליטה של מרבית עובדי פסגות.

 

עוד נזכיר כי במקביל לכך, בחודש שעבר נחתמה העסקה למכירת פסגות לאלטשולר שחם גמל ופנסיה בתמורה ל-910 מיליון שקל. אלא שבאלטשולר שחם מעוניינים בעיקר בפעילות הפנסיה והגמל של פסגות המנהלת 70 מיליארד שקל, ולכן באייפקס עושים מאמצים לחתום על עסקה למכירת יתרת הנכסים, בטרם תושלם העסקה מול אלטשולר שחם.

 

רני צים רני צים צילום: מאיר אדרי

x