$
ביטקוין

אחרי מאסטרקארד, ויזה משתלבת בשוק הקריפטו; מחיר הביטקוין מטפס

ויזה תאפשר לבצע תשלומים במטבע הדיגיטלי USD Coin שמחירו צמוד לתנודות הדולר; לפני חודש וחצי הודיעה המתחרה מאסטרקארד כי תשלב את השימוש במטבעות דיגיטליים בשירותים שהיא מציעה ללקוחות; שווי הביטקוין הגיע היום עד למחיר של 58.3 אלף דולר - השיא מלפני שבועיים עומד על 61.8 אלף דולר

חדשות חוץ 18:3629.03.21

מחיר הביטקוין קיבל היום דחיפה ליותר מ-58 אלף דולר, כשברקע מודיעה ענקית התשלומים בכרטיסי האשראי ויזה כי תאפשר לבצע תשלומים באמצעות המטבע הדיגיטלי USD Coin, שמחירו צמוד לתנודות הדולר. העליות בביטקוין התמתנו בשעה האחרונה והוא נסחר במחיר של יותר מ-57 אלף דולר. השיא עומד על 61.8 אלף דולר ונרשם לפני שבועיים. 

 

ויזה תאפשר זאת ברשת התשלומים שלה, כחלק מהשקת תוכנית פיילוט בשיתוף עם פלטפורמת התשלומים הדיגיטליים Crypto.com. בכוונתה לפתוח בהמשך השנה את אפשרות התשלומים ליותר ויותר משתמשים.

 

 

כרטיסי אשראי של ויזה, חברת האשראי תאפשר תשלומים בקריפטו כרטיסי אשראי של ויזה, חברת האשראי תאפשר תשלומים בקריפטו צילום: גטי אימגס

 

העסקאות יעשו ישירות במטבע הקריפטוללא צורך בהמרתו לדולרים לפני ביצוע הרכישה. מדובר בצעד נוסף בתהליך הקבלה של מטבעות דיגיטליים למיינסטרים של סקטור הפיננסים.

 

"אנו מזהים ביקוש גובר מצד הצרכנים ברחבי העולם לגישה, אחזקה ושימוש במטבעות דיגיטליים וביקוש של הלקוחות שלנו, שמעוניינים בפיתוח מוצרים שמספקים גישה לכל המשתמשים", אמר קוי שפילד (Cuy Sheffield), ראש מערך הקריפטו בויזה.

 

לפני חודש וחצי הייתו זו המתחרה מאסטרקארד והבנק הוותיק בארה"ב, בנק אוף ניו יורק מלון (BNY Mellon), שהודיעו על כך שישלבו את השימוש במטבעות דיגיטליים בשירותים שהם מציעים ללקוחות שלהם.

 

בבנק BNY מלון הודיעו כי יחזיקו, יעבירו וינפיקו ביטקוין ומטבעות וירטואליים נוספים עבור לקוחות מוסדיים. מאסטרקארד מצידה אמרה כי היא "מעורבת באופן פעיל" בתוכניותיהם של בנקים מרכזיים ברחבי העולם להשיק מטבעות דיגיטליים חדשים.

 

מאסטרקארד אף ציינה כי הצעד יהיה תקף לגבי מה שהגדירה כ"מטבעות-יציבים", שרמת המחירים שלהם מתבססת על נכס אחר, ובעיקר הדולר.

x