$
שווקי חו"ל

חברת WeWork נכנסת לוול סטריט דרך ספאק לפי שווי של 9 מיליארד דולר

וול סטריט ג'ורנל מדווח על העסקה בה תתמזג חברת השכרת חללי העבודה המשותפים עם BowX Acquisition ותהפוך לחברה ציבורית. כן תבצע גיוס הון של 1.3 מיליארד דולר. המהלך - כשנתיים מאז הניסיון הכושל של WeWork לצאת להנפקה

חדשות חוץ 13:4226.03.21

חברת השכרת חללי העבודה המשותפים WeWork הביעה הסכמה להתמזג עם חברת הספאק BowX Acquisition במסגרת עסקה שבה יוערך שוויה ב-9 מיליארד דולר כולל חוב ותהפוך אותה לחברה ציבורית, על כך מדווח היום (ו') הוול סטריט ג'ורנל. המהלך יתבצע קרוב לשנתיים לאחר הניסיון הכושל של WeWork לבצע הנפקה ציבורית ראשונה (IPO).

 

 

 

לפי הדיווח, החברה מתכוונת גם לגייס 1.3 מיליארד דולר, כולל 800 מיליון דולר באמצעות מהלך השקעה של חברות פרטיות בחברות ציבוריות דרך הנפקה (או PIPE) בהובלת אינסייט פרטנרס, קרנות המנוהלות על ידי סטארווד קפיטל גרופ, פידליטי ואחרים.

 

אם המיזוג אכן ייסגר בחודשים הקרובים כצפוי, יהווה המהלך סיום של דרך ארוכה ומלאת מכשולים לעבר ההנפקה של WeWork. החברה מנצלת את הטרנד הנוכחי של חבירה ל-SPAC על מנת להוציא לפועל תוכנית שהושקה כבר ב-2019. אולם ההנפקה המתוכננת בוטלה בסופו של דבר בשל חשש המשקיעים מההפסדים ומהחזון והתוכנית הכלכלית של המנכ"ל דאז והמייסד, אדם נוימן, שאף נאלץ להתפטר מתפקידו.

 

מגפת הקורונה היוותה מכה נוספת לחברה, שכן המעבר לעבודה מהבית רוקן את המשרדים במדינות רבות וכתוצאה מכך נאלצה WeWork לסגור משרדים, לפתוח מחדש חוזי שכירות ולקצץ אלפי משרות. מוקדם יותר השבוע דווח כי החברה הפסידה בשנה שעברה 3.2 מיליארד דולר.

 

הערכת השווי הנוכחית של 9 מיליארד דולר רחוקה במידה ניכרת מהערכה של 47 מיליארד דולר שהוענקה לחברה לאחר סבב גיוס הון מסופטבנק בתחילת 2019. הענקית היפנית היא זו שנאלצה לחלץ את החברה וכעת היא בעלת השליטה.

 

הספאק המדובר מנוהלת על ידי ויווק רנדייב (Vivek Ranadivé), הבעלים של קבוצת הכדורסל סקרמנטו קינגס והמייסד של טיבקו סופטוור, ואחד היועצים שלה הא שחקן הכדורסל לשעבר שאקיל אוניל.

 

החברה, המוגדרת כחברת צ'ק פתוח, גייסה בשנה שעברה 420 מיליון דולר ומאז מחפשת עסקים להתחבר אליהם. רנדייב ודבן פארח מאינסייט פרטנרס יצטרפו לדירקטוריון של WeWork.

 

חברות ספאק הן מעין שלדים בורסאיים, שמגייסים כסף במטרה לרכוש או למזג פעילות של חברה פרטית קיימת לתוכן. לחברות ספאק יש זמן קצוב להכנסת פעילות לתוכן, בד"כ שנתיים. אם בתום הזמן לא הוכנסה פעילות, החברה מחזיקה למשקיעים את הכסף

 צילום: איל מרילוס

 

x