$
ביטקוין

עכשיו זה רשמי: אפשר לשלם על מכונית טסלה בביטקוין

"אתה יכול עכשיו לרכוש טסלה עם ביטקוין", צייץ מאסק, בצעד שנחשב משמעותי בכל הנוגע לשימוש במטבע הקריפטו כנכס סחיר - ולא רק כנכס להשקעה. אחרי הציוץ זינק הביטקוין ב-4%

חדשות חוץ 17:1424.03.21

לקוחות טסלה יוכלו מעתה לרכוש את המכוניות שלהם עם ביטקוין בלבד. כך הודיע היום (ד') אילון מאסק, בצעד שנחשב למשמעותי בכל הנוגע לשימוש במטבע הקריפטו כנכס סחיר – ולא רק כנכס להשקעה. "אתה יכול עכשיו לרכוש טסלה עם ביטקוין", צייץ מאסק בטוויטר – המנכ"ל הוסיף שבהמשך השנה האופציה תיפתח גם לרוכשים מחוץ לארה"ב.

 

 

יצרנית המכוניות החשמליות הודיעה בחודש שעבר כי רכשה מטבעות ביטקוין בשווי של 1.5 מיליארד דולר, ושבכוונתה לקבל בקרוב תשלומים עבור המכוניות במטבעות – ההודעה הקפיצה את שווי הביטקוין למעל 62 אלף דולר. מאז נרשמה נסיגה במחיר הביטקוין אך היום, לאחר הציוץ של מאסק, עלה המחיר ב-4% לסביבת 56.430 דולר, בעיקר בשל התקווה של המשקיעים בקריפטו שהוא יהפוך למטבע עובר לסוחר.

 

לוגו טסלה ואילוסטרציה של ביטקוין לוגו טסלה ואילוסטרציה של ביטקוין צילום: רויטרס

 

 

השימוש בביטקוין במסחר הוא ברמה נמוכה מאוד, בעיקר בשל התנודתיות החריפה בשווי המטבע ובשל העלות הגבוה יחסית ואיטיות הפעולות. רוב חברות המיינסטרים הגדולות שמאשרות רכישות במטבעות ביטקוין, כמו מיקרוסופט ו-AT&T, מעבדות את הסכום שהתקבל לשווה ערך במטבעות קונבנציונליים, בעיקר דולר. מאסק ציין כי טסלה לא תבצע את ההליך הזה במטבעות שתקבל, אך הוא לא סיפק יותר מדי פרטים על האופן שבו התהליך יתבצע.

 

מאסק הסתפק בלומר שהחברה משתמשת "בתוכנות פתוחות ופנימיות" לטובת העניין. בעבר ביקר מייסד טסלה לא אחת את הכסף הקונבנציונאלי. בחודש שעבר אמר ש"כאשר יש ריבית שלילית, רק טיפש לא יחפש במקום אחר"

x