$
ביטקוין

פאוול: הביטקוין הוא נכס תנודתי שיותר מייצג תחליף לזהב מאשר לדולר

יו"ר הפד אמר בדיון על בנקאות דיגיטלית שמטבעות קריפטו נותרו נכס בלתי יציב והבנק המרכזי לא ממהר להציג מטבע מתחרה משלו. "הם תנודתיים ביותר ולפיכך אינם באמת נכס שמשמר ערך", אמר

חדשות חוץ 19:3922.03.21
יו"ר הפד ג'רום פאוול אמר היום (ב') שמטבעות קריפטו נותרו נכס בלתי יציב והבנק המרכזי לא ממהר להציג מטבע מתחרה משלו. "הם תנודתיים ביותר ולפיכך אינם באמת נכס שמשמר ערך – והם לא מגובים על ידי אף אחד", אמר פאוול בדיון וירטואלי על בנקאות דיגיטלית שיזם Bank for International Settlements.

 

 

 

"זהו נכס יותר ספקולטיבי שיותר מייצג תחליף לזהב מאשר לדולר", אמר היו"ר, כשבמקביל נסחר הביטקוין בסביבות 57 אלף דולר, לאחר ירידה של 1.2%. מחיר המטבע דהר קדימה בשבעת החודשים האחרונים, ובמקביל גברה הקבלה שלו בשווקים הפיננסיים.

 

הביטקוין לוהט הביטקוין לוהט צילום: שאטרסטוק

 

בשנים האחרונות עובד הפד על פיתוח מערכת תשלומים משלו, בכוונה לייצר אפשרות להעברת כספים מהירה יותר. ההערכה היא כי המוצר הסופי ייחשף בשנתיים הבאות.

 

הפד בוחן גם את נושא הקריפטו ושלוחת הבנק בבוסטון אף נכנסה לפרויקט משותף עם MIT, של מחקר רב שנתי – החוקרים בוחנים בין היתר את כדאיות פיתוח מטבע קריפטו על ידי הבנק.

 

ההערכה היא כי המסקנות של המחקר ייתפרסמו רק בעוד שנתיים-שלוש. לסיום הדגיש פאוול כי הבנק אינו ממהר לשום מקום – ושבכל מקרה כל החלטה תידרש קודם כל אישור וחקיקה של הקונגרס.

 

"כדי לצעוד קדימה אנחנו צריכים לקבל את הפידבק של הקונגרס, של הממשל, של חלקים נרחבים מהציבור. אנחנו כלל לא התחלנו לעבוד על זה מול הציבור. אז אתה יכול לצפות שכל התקדמות בנושא פיתוח מטבע דיגיטלי תיעשה בזהירות ובשקיפות", אמר היו"ר.

 

x