$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

שלמה אליהו שוקל לחזור לדירקטוריון מגדל ביטוח

בעל השליטה במגדל, שאולץ להתפטר מדירקטוריון חברת הביטוח, שוקל לשוב אליו. לשם כך, יצטרך אליהו לעזוב את תפקידו כיו"ר החברה־האם

גולן חזני 06:4021.03.21

סיבוב פרסה? שלמה אליהו, בעל השליטה במגדל, בוחן את האפשרות לחזור לכהן כדירקטור במגדל ביטוח, רעיון שבו שיתף חלק מהדירקטורים בחברת הביטוח. אם אליהו יבחר לעשות זאת, הוא עשוי לעזוב את תפקידו כיו"ר מגדל אחזקות, החברה־האם הציבורית של מגדל ביטוח הפרטית.

 

עד לשנה שעברה כיהן אליהו הן כדירקטור במגדל ביטוח והן כיו"ר מגדל אחזקות, אולם הוא נאלץ לפנות את מקומו במגדל ביטוח בעקבות אולטימטום שהעמיד לו הממונה על שוק ההון משה ברקת בדמות עזיבה של אחד מהכיסאות.

 

הרשות הכינה טיוטה של דו"ח ביקורת שכללה מסקנות אישיות נגד חלק מהדירקטורים ודרשה מאליהו לבחור בין הכובעים השונים שלו. הסיבה לדרישת הרשות היה הרצון שלה לצמצם את המעורבות היתרה לכאורה של אליהו בנעשה בחברת הביטוח. בסופו של דבר, אליהו בחר לעזוב את דירקטוריון חברת הביטוח ולהישאר היו"ר של החברה־האם. כעת, לדברי מקורבים למגדל, אליהו החל לשקול חזרה לתפקיד דירקטור במגדל ביטוח. אם אליהו יחליט שזה מה שהוא רוצה לעשות, הוא יידרש לקבל את האישור של רשות שוק ההון, שספק אם יינתן לו.

 

לאחרונה הרשות הגבירה את המעורבות שלה במגדל ביטוח פעם נוספת, וזימנה לתשאול את הדח"צית רונית בודו במטרה לעמוד על טיבן של עמדותיה, כדי לבחון אם לאליהו יש קשר כלשהו אליהן. ברקע עומד העימות בין המנכ"ל רן עוז ליו"ר מוטי רוזן, שבינתיים הודח.

 

שלמה אליהו, בעל השליטה במגדל שלמה אליהו, בעל השליטה במגדל צילום: עמית שעל

 

 

היום אמורים הדירקטוריונים של מגדל אחזקות ומגדל ביטוח לאשר את הדו"חות של החברות ל־2020, השנה המלאה הראשונה של עוז כמנכ"ל. רוזן, שממשיך בשלב זה לכהן כמנכ"ל מגדל אחזקות וכן כדירקטור במגדל ביטוח, אמור גם הוא לחתום על הדו"חות, והצפי הוא שרוזן יאשר אותם.

 

ביום רביעי האחרון שיגר רוזן, באמצעות עו"ד שרון קליינמן, מכתב לדירקטוריון מגדל ביטוח שבו הוא מעלה ספק בנוגע לחוקיות של המהלכים שננקטו נגדו. אולם רוזן הבהיר שלא יכפה את נוכחותו. עם זאת, הוא דורש את מלוא הפיצוי שהובטח לו, כ־6 מיליון שקל.

x