$
שווקי חו"ל

מאסק: "המכוניות של טסלה ישמשו לריגול? החברה תיסגר"

מנכ"ל טסלה התייחס בשיחה עם כלכלנים סינים בכירים לדיווח לפיו הצבא הסיני אסר כניסה של מכוניות מתוצרת החברה לבסיסיו מחשש לריגול באמצעות המצלמות המותקנות בהן; קרא להגברת האמון בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם

חדשות חוץ 08:2820.03.21
מנכ"ל טסלה, אלון מאסק, אמר כי החברה תיסגר אם המכוניות מתוצרתה ישמשו לצרכי ריגול. זאת בתגובה לדיווח מאתמול (ו') לפיו הצבא הסיני אסר על כניסת מכוניות של טסלה לבסיסים שלו מחשש שיבצעו ריגול באמצעות המצלמות המותקנות בהן.

 

 

 

"יש תמריץ חזק מאוד מבחינתנו לשמור על סודיות בכל המידע שברשותנו", אמר מאסק בפגישה וירטואלית עם בכירים סינים במסגרת פורום הפיתוח הסיני – ועידה של בכירים בכלכלה השנייה בגודלה בעולם, "אם טסלה תשתמש במכוניות כדי לרגל בסין או בכל מקום אחר, אנחנו ניסגר".

 

רכב של טסלה רכב של טסלה

 

לפי דיווחים שהתפרסמו ביום שישי בסוכנות הידיעות רויטרס, הצבא הסיני לא מאפשר כניסה של מכוניות של טסלה לבסיסים ומתחמים שלו, בטענה לפגיעה ביטחונית פוטנציאלית באמצעות המצלמות שמותקנות בתוך המכוניות החשמליות. הדיווח על ההגבלות התפרסם במקביל לקיומן של פגישות בין דיפלומטים סינים ואמריקאים בכירים שהתקיימו באלסקה, הראשונות מסוגן מאז נכנס נשיא ארה"ב ג'ו ביידן לתפקיד בינואר, ולפי הדיווחים, הן נערכו באווירה מתוחה.

 

מה דעתך על מניית TESLA INC:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מאסק מצידו קרא להגברת האמון ההדדי בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם. הוא אף ערך פגישה עם שיו קיקון (Xue Qikun), מומחה לפיזיקה קוואנטית, שעומד בראש האוניברסיטה הדרומית למדעים ולטכנולוגיה.

 

סין היא שוק המכוניות הגדול בעולם. טסלה מכרה במדינה 147,445 מכוניות בשנה שעברה -  30% מכלל המכוניות שמכרה ברחבי העולם. עם זאת, היא מתמודדת עם תחרות גוברת מצד היריבות המקומיות, ביניהן ניו וג'ילי.

x