$
שווקי חו"ל

מורגן סטנלי - הבנק הראשון בארה"ב שיאפשר ללקוחותיו השקעה בקרנות ביטקוין

הבנק יאפשר ללקוחות האמידים ביותר שלו, שברשותם לפחות 5 מיליון דולר, להשקיע בשלוש קרנות המאפשרות בעלות על מטבע הקריפטו החזק בעולם

חדשות חוץ 18:1617.03.21
מורגן סטנלי הוא הבנק האמריקאי הראשון שמעניק ללקוחות חטיבת ניהול נכסי הלקוחות המובילים (wealth management) גישה לפעולות בקרנות ביטקוין - כך מדווח היום אתר CNBC.

 

 

בנק ההשקעות מחזיק באחת מחטיבות ניהול העושר הגדולות ביותר במערכת הבנקאית ובשוק כולו, עם נכסים בסכום כולל של 4 טריליון דולר.

 

לקוחות החטיבה קיבלו היום הודעה מהבנק, שבה נאמר כי הוא פותח היום גישה לשלוש קרנות המאפשרות בעלות על מטבע הקריפטו החזק בעולם.

 

המהלך של מורגן סטנלי יכול להיחשב כצעד משמעותי בדרך להטמעת התפישה של הביטקוין כנכס השקעה – והוא למעשה יוצא לדרך בעקבות דרישה של לקוחות לחשיפה לשוק הקריפטו.

 

מטה מורגן סטנלי מטה מורגן סטנלי צילוםן: בלומברג

 

הקפיצה של השנה האחרונה בערכו של הביטקוין, לצד מטבעות קריפטו מובילים נוספים, הכניסה בחודשים האחרונים שורה של גופים מוסדיים להשקעות בתחום, ישירות או באמצעות קרנות יעודיות. המערכת הבנקאית פחות בלטה באימוץ המטבע.

 

בשלב זה מורגן סטנלי פותח את האפשרות להשקעה בנכס התנודתי מאוד רק ללקוחות האמידים ביותר שלו - כאלה שמחזיקים לדבריו ב"סבלנות לסיכונים אגרסיביים". בכך הבנק מכוון כמובן בעיקר למשקיעים שיכולים לעמוד ברמת הסיכון הגבוהה הכרוכה בהשקעה בביטקוין.

 

המשקיעים בחטיבה של מורגן סטנלי שיבחרו להיכנס להשקעה נדרשים לעמוד בשני תנאים בסיסיים בתור התחלה - חשבון בבנק שקיים לפחות חצי שנה ועם סכום של 5 מיליון דולר לכל הפחות.

 

הלקוחות שיקבלו אישור מהבנק תחת התנאים הללו יוכלו לבצע רכישה בקרן תחת מגבלה נוספת, של מקסימום 2.5% משווי הנכסים שלהם.

 

גם הקרנות שנפתחו מציבות מגבלות למשקיעים שחשקה נפשם במטבע: שתיים מהן, Galaxy Bitcoin ו- FS NYDIG מחייבות השקעה מינימלית של 25 אלף דולר. הקרן השלישית, Galaxy Institutional Bitcoin, מציגה דרישת מינימום של 5 מיליון דולר.

 

x