$
שווקי חו"ל

ניצחון גדול לנהגי אובר באנגליה - ייחשבו מעתה לעובדי החברה

אובר הודיעה הלילה כי תרשום מעתה את כל הנהגים הפועלים תחת הפלטפורמה שלה במדינה כשכירים - ולא כפרילאנסרים, כפי שהיה עד כה - בעקבות החלטת ביהמ"ש העליון בממלכה; למעמד החדש יתלוו הפרשות לפנסיה, זכאות לשכר מינימום ולחופשות

חדשות חוץ 07:3317.03.21
ניצחון גדול לנהגי אובר בבריטניה, שהופכים מפרילאנסרים לעובדים מן המניין של החברה. אובר הודיעה הלילה כי תרשום מעתה את כל הנהגים הפועלים תחת הפלטפורמה שלה במדינה כעובדים שכירים, עם כל הזכויות הנלוות למעמד.

 

ההודעה יוצאת בעקבות החלטת הערכאה המשפטית הגבוהה בבריטניה בחודש שעבר, המחייבת את אובר להעניק לנהגים זכויות עובדים מלאות. המשמעות בפועל – מעל 70 אלף נהגים בריטיים יהיו זכאים מעתה לשכר מינימום, הפרשות פנסיה וחופשות.

 

אובר הודיעה על השינוי בדיווח לרשות ניירות ערך בארה"ב (SEC), וציינה שהפעילות שלה בבריטניה היתה אחראית על 6.4% מהזמנות הנסיעה הכלליות בפלטפורמה במהלך הרבעון הרביעי של 2020. החברה ציינה כי השינוי לא צפוי לפגוע ביעד שהציבה, של EBITDA חיובי בסוף 2021.

 

השינוי יהיה כמובן רק בבריטניה ולא יחול על הנהגים בארה"ב, שם עדיין אין חקיקה דומה, למרות מאבקי הנהגים - בעיקר בקליפורניה. שם החלטה משפטית שקיבלה את תביעות הנהגים להפוך לעובדי אובר שונתה בערכאה עליונה. .

 

שכר המינימום בבריטניה עומד על 8.72 פאונד לשעה ולדברי אובר, רוב הנהגים שלה הרוויחו 17 פאונד לשעה בלונדון ו-14 פאונד לשעה במקומות אחרים באנגליה, כך שהשינוי לגבי רובם נוגע לתנאים הנלווים. מנכ"ל אובר דארה קוסרשאהי אמר בחודש שעבר בעקבות החלטת ביהמ"ש הבריטי: "היינו יכולים להמשיך את המאבק על הנושא... אבל החלטנו להפוך את הדף".

 

 

מנכ"ל אובר דארה קוסרשאהי מנכ"ל אובר דארה קוסרשאהי צילום: גטי אימג'ס

 

x