$
שווקי חו"ל

איירון סורס רוצה שווי של 10 מיליארד דולר, פי 7 משווייה בנובמבר 2019

קרן ההשקעות האמריקאית תומא בראבו (Thoma Bravo) במו"מ עם חברת איירון הישראלית להנפקה באמצעות ספאק, כך לפי בלומברג; כוונתה של איירון סורס להנפיק במהלך 2021 נחשפה ב"כלכליסט" בנובמבר האחרון

מאיר אורבך 07:5116.03.21

כל הדרכים לוול סטריט מובילות לספאק: קרן ההשקעות האמריקאית תומא בראבו (Thoma Bravo) במשא ומתן עם חברת איירון סורס הישראלית להנפקה באמצעות ספאק לפי שווי של 10 מיליארד דולר, כך על פי בלומברג.

 

תומא בראבו רכשה בעבר את אימפרבה של שלמה קרמר, והיא נחשבת לאחת מקרנות ההשקעה הפעילות והגדולות בעולם בתחום הטכנולוגי. כוונתה של איירון סורס להנפיק במהלך 2021 נחשפה ב"כלכליסט" בנובמבר האחרון. אתמול נחשף ב"כלכליסט" שגם חברת הפינטק איטורו בדרך להנפקה באמצעות ספאק לפי שווי מוערך של 10 מיליארד דולר.

 

 

 

משרדי איירון סורס סן פרנסיסקו משרדי איירון סורס סן פרנסיסקו צילום: planted design

 

על פי הדיווח החברה הממוזגת אמורה לגייס כמיליארד דולר, ואם איירון סורס אכן תנפיק בשווי המדובר - 10 מיליארד דולר, כאמור - זו תהיה קפיצה עצומה של כמעט פי 7 לשווייה בנובמבר 2019, אז קרן CVC רכשה 25.7% ממנה תמורת 450 מיליון דולר, כלומר לפי שווי של 1.75 מיליארד דולר.

 

איירון סורס שמעסיקה אלף עובדים הוקמה ב־2011, ועד לגיוס מ־CVC היא גייסה במהלך השנים 120 מיליון דולר. איירון סורס פועלת בתעשיית ה־AdTech (טכנולוגיה לפרסום) ויש לה שני קווי פעילות מרכזיים: דיגיטל ומובייל, שהפך עם השנים למקור הרווח העיקרי שלה.

 

בעלי המניות העיקריים בחברה, למעט CVC, הם המייסדים תומר בר־זאב ושלושת האחים מילרד, קרן ויולה ונצ'רס, חיים סבן, לן בלווטניק, כללטק (ההשקעה המשמעותית הראשונה), דיסרפטיב של טל ברנוח, ראובן אדלר ואייל חומסקי, אלייד של איציק סוארי ולאומי פרטנרס.

x