$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

דירקטוריון מגדל הכריע: מוטי רוזן יושעה מיידית מתפקיד היו"ר

המשמעות של החלטה כזו היא שעל רוזן ייאסר להגיע לחברה כבר בימים הקרובים. כפי שנחשף בכלכליסט, רוזן לא הסכים להפחית מתנאי הפרישה עליהם סיכם עם הדירקטוריון

גולן חזני 22:0514.03.21

דירקטוריון מגדל בצעד חסר תקדים הודיע על השעייתו של היו"ר מוטי רוזן מתפקידו באופן מיידי, זאת לאחר חודשיים וחצי בלבד בתפקיד.

 

דירקטוריון חברת הביטוח התכנס מוקדם יותר לישיבה במטרה לקבל החלטה, האם ההדחה של מוטי רוזן מתפקיד היו"ר תהיה מיידית. זאת, לאחר שביום חמישי החליט הדירקטוריון על הדחה עקרונית של רוזן מהתפקיד. המשמעות של החלטה כזו היא דרמטית: על רוזן ייאסר להגיע לחברה כבר ביום-יומיים הקרובים, במידה וההחלטה תקבל את האישורים המשפטיים המתאימים.

 

 

כפי שנחשף בכלכליסט, רוזן לא הסכים להפחית מתנאי הפרישה עליהם סיכם עם הדירקטוריון ואושרו בוועדות השונות - כולל ועדת התגמול, הפועלת לצד דירקטוריון החברה. מדובר בפיצויי פרישה בסך חמישה מיליון שקל, בנוסף למיליון שקל שאושרו לו עבור אובדן הזדמנויות בשנת 2020, עוד בטרם נכנס לתפקידו בינואר האחרון.

 

מוטי רוזן מוטי רוזן צילום: אוראל כהן

 

דירקטוריון מגדל הציע לרוזן כמחצית מהסכום, פיצוי של 9 חודשי שכר עבור הודעה מוקדמת - אבל לא היה מוכן לשלם סכום דומה עבור אי-תחרות. רוזן סירב, וטען כי הדרך בה יוצאת אל הפועל פרישתו מהתפקיד עלולה לפגוע בו בעיסוקים עתידיים וכי אין סיבה שלא יקבל את מה שסיכם עליו, מה גם שהפסקת ההסכם נעשית על ידי הדירקטוריון ולא על ידו.

x