$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

דירקטוריון מגדל בהחלטה סופית: מוטי רוזן יודח מתפקידו כיו"ר

בהמשך לחשיפת כלכליסט מהבוקר כי דירקטוריון מגדל דן בהדחת היו"ר: סירובו של רוזן להתפשר על תנאי הפרישה שלו ולרדת מתחת לתגמול של 5 מיליון שקל, הובילו להחלטה להדיחו; ההערכות הן שרוזן יפתח בהליכים משפטיים נגד החברה

גולן חזני 12:5611.03.21
חברת הביטוח מגדל דיווחה כי דירקטוריון החברה מדיח את מוטי רוזן מתפקיד היו"ר. מדובר במהלך דרמטי וחריג. הדיווח התפרסם בהמשך לחשיפת כלכליסט מהבוקר כי רוזן סירב להתפשר על תנאי הפרישה ולכן דירקטוריון החברה מתכנס להדיחו.

 

הליך של הדחה שונה לחלוטין מהליך פרישה רגיל, וההערכות הן שרוזן יפתח בהליכים משפטיים נגד החברה. הסכם ההעסקה של רוזן שלא אושר עדיין באסיפת בעלי המניות מקנה לו שכר של 18 חודשים עם הפרישה, תשעה חודשים עבור אי-היתחרות ותשעה עבור הודעה מוקדמת. בנוסף, אישר הדירקטוריון לרוזן מענק של מיליון שקל עבור 2020.

 

 

מוטי רוזן מוטי רוזן

 

"דירקטוריון מגדל ביטוח החליט, כי נוכח אי הסכמות ופערים שאינם ניתנים לגישור בין מנכ"ל מגדל ביטוח ליו"ר מגדל ביטוח באשר לאופן התנהלות, הוא יפעל לסיום כהונתו של יו"ר מגדל ביטוח בתפקידו זה", זו ההתיחסות הראשונה של מגדל לעימות בין רוזן למנכ"ל רן עוז.

 

רוזן מכהן הן כיו"ר דירקטוריון מגדל ביטוח ומנכ"ל מגדל אחזקות, החברה האם, שמניותיה נסחרות בבורסה. "החלטות דירקטוריון מגדל ביטוח אינן מתייחסות לתפקידו במגדל אחזקות או לתפקידו כדירקטור במגדל ביטוח ולמועד זה טרם התקבלו החלטות בחברה.

 

לעניין זה "ציינה מגדל בהודעה: "בהמשך לפרסומים בתקשורת בעניין התנאים להם יהיה זכאי, אלו טעונים בחינה, וזו טרם הסתיימה. מגעים שהתקיימו עם יו"ר דירקטוריון מגדל ביטוח לא צלחו", מסיימת מגדל את הדיווח. עפ"י ההערכות יעזוב רוזן את כל תפקידיו בחברה בסופו של תהליך.

 

רוזן נכנס לתפקיד היו"ר ב-3 בינואר במקומו של ניר גלעד שהגיע לעימות עם דירקטוריון מגדל אחזקות בראשות בעל השליטה שלמה אליהו. אליהו לא התערב בסכסוך בין רוזן למנכ"ל עוז.

x