$
בורסת ת"א

איירטאצ' תמכור למשק אנרגיה רובוטים לניקוי פאנלים סולאריים

ההיקף הכספי מהמכירות עשוי להגיע עד ל-2.5 מיליון דולר; משק אנרגיה מחזיקה ב-3.5% ממניות איירטאצ' סולאר; האחרונה תמכור למשק אנרגיה מערכות ניקוי רובוטיות; החברה השלימה השבוע הנפקה ראשונית לציבור (IPO) וגייסה כ-61 מיליון שקל; החברה השלימה השבוע הנפקה ראשונית לציבור (IPO) וגייסה כ-61 מיליון שקל

חזי שטרנליכט 11:4610.03.21

חברת איירטאצ' סולאר, שהשלימה לאחרונה הנפקה ראשונית בבורסה בת"א (IPO), מעדכנת היום (ד') כי חתמה על הסכם מסגרת עם שותפות הנמצאת בבעלות חברת משק אנרגיה הציבורית.

 

איירטאצ' סולאר תמכור למשק אנרגיה רובוטים לניקוי יבש של פאנלים סולאריים לשדות בהיקף מצטבר של עד כ-300 מגה ואט. להערכת איירטאצ', ההיקף הכספי של מכירת הרובוטים עשוי להגיע עד ל-2.5 מיליון דולר.

 

היקף המכירות עשוי להגיע עד ל-2.5 מיליון דולר היקף המכירות עשוי להגיע עד ל-2.5 מיליון דולר צילום: בלומברג

 

 

בנוסף, ההסכם כולל גם שירותי תפעול עד ל-23 שנים, שלהערכת החברה עשויים להניב הכנסות נוספות בסכום כולל של עד כ-5.0 מיליון דולר ארה"ב, כך שההיקף הכולל של העסקה עשוי להצטבר לכ-7.5 מיליון דולר.

 

יצוין כי משק אנרגיה הינה אחת המשקיעות ומבעלי המניות באיירטאצ' סולאר, והינה מחזיקה בכ-3.5% מההון של איירטאצ' (כ-4.7% בדילול מלא). מניית איירטאצ' סולאר נסחרת בעלייה של 0.9%. שווי השוק של החברה עומד על 330 מיליון שקל.

 

הצדדים סיכמו כי איירטאצ' תספק ותתחזק עבור המזמין מערכות ניקוי רובוטיות עבור פרויקטים שונים הנמצאים בשלבי ייזום, הקמה או הפעלה, כאשר אופן ביצוע ההזמנות בפועל מצד משק אנרגיה יעשה על-ידי הוצאת צו תחילת עבודה עבור פרויקטים ספציפיים.

 

בהקשר זה, במעמד חתימת הסכם המסגרת הוצא צו תחילת עבודה ביחס ל-3 פרויקטים, בעבורם תקבל החברה תמורה בסך של כ-358 אלף דולר. יובהר כי סכום זה אינו כולל את התמורה עבור שירותי התפעול והתחזוקה.

 

איירטאצ' סולאר השלימה בשבוע החולף הנפקה ראשונית לציבור (IPO) וגייסה כ-61 מיליון שקל. החברה הוקמה על ידי יניר אלוש המכהן כיו"ר החברה, והחלה את פעילותה ב-2017. החברה עוסקת בפיתוח וייצור מערכות רובוטיות לניקוי יבש של פאנלים פוטו-וולטאים, המשמשים את שוק האנרגיה הסולארית. מטה הפעילות של החברה ומפעל הייצור ממוקמים באזור תעשייה הר טוב א' בבית שמש, והיא פעילה ומוכרת את מוצריה ושירותיה בישראל ובהודו.
x