$
שווקי חו"ל

מצטרפים לגל: בני לנדא ודודי ויסמן מקימים חברת ספאק בנאסד"ק

חברת הארנק גפן לנדא אקוויזישן הגישה תשקיף לקראת גיוס של 250 מיליון דולר, במטרה להקים חברת ארנק שתרכוש חברת טכנולוגיה ישראלית גדולה

גולן חזני 10:1309.03.21

בני לנדא ודודי ויסמן מצטרפים לגל חברות הספאק (חברות ארנק או SPAC). אמש הגישה חברת גפן לנדא אקוויזישן (Gefen Landa Acquisition), חברת ספאק חדשה, תשקיף לקראת גיוס של 250 מיליון דולר בבורסת נאסד"ק. 

חברות ספאק הן מעין שלדים בורסאיים, שמגייסים כסף במטרה לרכוש או למזג פעילות של חברה פרטית קיימת לתוכן. לחברות ספאק יש זמן קצוב להכנסת פעילות לתוכן, בד"כ שנתיים. אם בתום הזמן לא הוכנסה פעילות, החברה מחזירה למשקיעים את הכסף.

 

 

 

בורסת נאסד"ק בורסת נאסד"ק צילום: בלומברג

 

גפן לנדא אקוויזישן מתכוונת להשקיע בחברות טכנולוגיה ישראליות גדולות על בסיס הקשרים הענפים של השותפים.

 

החברה המגייסת הוקמת ע"י גפן קפיטל – קרן השקעות בסטארטאפים שהקימו ויסמן, בעל השליטה בחברת הדלק סונול, וקבוצת לנדא שבבעלות בני לנדא. לנדא נחשב לחלוץ עולם מדפסות הדיגיטליות, ואינדיגו שאותה הקים נמכרה ל-HP ב-830 מיליון דולר בתחילת שנות האלפיים. כיום מחזיק לנדא בלנדא דיגיטל פרינטינג, ששווייה מוערך ב-2 מיליארד דולר.

 

החברה הפועלת מהרצליה מתכננת לגייס את הסכום בהנפקה של 25 מיליון מניות במחיר של 10 דולר למניה, כשכל רוכש מניה יקבל שליש אופציה למימוש במחיר של 11.5 דולר.

 

לנדא ישמש יו"ר משותף יחד עם ויסמן. ויסמן הקים יחד עם איש העסקים האמריקאי שלדון (שלי) שטיין את קרן ההון סיכון גפן קפיטל, בה הם שותפים. החברה מתכננת להירשם למסחר בנאסד"ק תחת הסימול GFLDU.

 

החתמים בהנפקה יהיו בנק אוף אמריקה וגוגנהיים. החברה לא פוסלת אפשרות למיזוג עם חברה שקשורה בלנדא או ויסמן, ובמקרה כזה תלווה בהערכת שווי מגוף אובייקטיבי בלתי תלוי.

 

מספר חברות ספאק ישראליות הוקמו לאחרונה במטרה להתמזג עפ חברות טכנולוגיה. כך ION שמתמזגת כבר עם טאבולה, וכך מורינגה של אילן לוין מנכ"ל סטרטסיס לשעבר, וכן בייט של דני ימין, מנכ"ל מיקרוסופט לשעבר, יחד עם קובי רזנגרטן.

x