$
שווקי חו"ל

חברת Global-e הגישה תשקיף להנפקה בנאסד"ק

באופן רשמי דיווחה החברה על כוונת גיוס של 100 מיליון דולר, אבל על פי הערכה היא צפויה לגייס כ-300 מיליון דולר לפי שווי שיעלה על מיליארד דולר. על פי הדיווח שהוציאה, Global-e הכניסה 136 מיליון דולר ממכירות בשנת 2020, ורשמה רווח שנתי נקי של 8 מיליון דולר

מאיר אורבך 08:3509.03.21

חברת המסחר האלקטרוני Global-e הגישה הלילה (בין ב' ל-ג') תשקיף להנפקה בנאסד"ק. כלכליסט חשף בדצמבר האחרון את תוכניות החברה להנפיק השנה. על פי הדיווח שהוציאה, החברה הכניסה 136 מיליון דולר ממכירות בשנת 2020, ורשמה רווח שנתי נקי של 8 מיליון דולר. החברה גם מדווחת על גידול שנתי של מעל ל-100% בהכנסותיה.

 

המייסדים אמיר שלכט, שחר תמרי וניר דבי המייסדים אמיר שלכט, שחר תמרי וניר דבי

 

באופן רשמי דיווחה החברה על כוונת גיוס של 100 מיליון דולר, אבל על פי הערכה היא צפויה לגייס כ-300 מיליון דולר לפי שווי שיעלה על מיליארד דולר. החברה ביקשה להיסחר בטיקר GLBE.

 

Global-e מספקת פתרון טכנולוגי לאתרי מסחר מקוונים בינלאומיים ומאפשרת להם להציע ללקוחותיהם שירותי המרת מחיר למטבע מקומי, חישובי מסים, הודעות שיווקיות בשפה המקומית ושירותי שילוח והחזרות. הסטארט־אפ הוקם ב־2013 על ידי שלושה יוצאי בנק הפועלים: אמיר שלכט, לשעבר מפקד תוכנית תלפיות ועוזרו של מנכ"ל בנק הפועלים, שחר תמרי וניר דבי.

 

במאי האחרון גייסה גלובל־אי 60 מיליון דולר בסבב אותו הובילה קרן ההשקעות הבינלאומית Vitruvian. לסבב הצטרפה גם ענקית השילוח DHL, שהשקיעה בחברה בעבר, והיא גם שותפה אסטרטגית של החברה. משקיעות נוספות בחברה הן Red Dot Capital Partners, וקרן AMI, אייפקס ישראל של זהבית כהן, שהשקיעה כ־20 מיליון דולר ב־2018.

x