$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

גם הם ירוויחו מההנפקה: סגול, חורי והדר יצחקי מחזיקים ב־20% מאקונרג'י

יוסי סגול ואבי חורי מחזיקים ב־10% מהחברה שתגיש תשקיף לבורסה בת"א בשבוע הבא. אחותו של רוני יצחקי מחזיקה ב־10% נוספים

גולן חזני 07:0509.03.21

מפלסטיק לאנרגיה ירוקה: בשבוע הבא תגיש חברת אקונרג'י תשקיף לקראת גיוס של 300‑400 מיליון שקל בהנפקות מניות בבורסת ת"א, כפי שנחשף ב"כלכליסט". חברת האנרגיה הירוקה, שבשליטת אייל פודוהרצר ויואב שפירא, תבצע את ההנפקה לפי שווי חברה של 2 מיליארד שקל.

 

פרט לבעלי השליטה, שניים מהמרוויחים הגדולים בהנפקה יהיו יוסי סגול ‑ אחד מבעלי השליטה לשעבר בחברת כתר פלסטיק, שהשליטה בה נמכרה ב־2016 לקרן BC פרטנרס תמורת 1.4 מיליארד דולר — ואבי חורי, ששימש כסמנכ"ל הכספים של כתר פלסטיק.

 

 

יוסי סגול יוסי סגול צילום: יוסי כהן

 

השניים מחזיקים יחד ב־10% ממניות החברה, כך נודע ל"כלכליסט". עוד נודע כי הדר יצחקי, אחותו של איש הנדל"ן רוני יצחקי, מחזיקה גם היא ב־10% מאקונרג'י.

 

חורי, שכיהן כסמנכ"ל הכספים של כתר פלסטיק במשך 30 שנים, חבר לפני שנתיים לסגול, בנו של יצחק סגול, אחד משני האחים שהקימו את כתר פלסטיק, והשניים הקימו לפני שנתיים את קבוצת סגול־חורי, שמנהלת חלק מההון של משפחת סגול, כשני מיליארד שקל.

 

לסגול ולחורי היכרות ארוכת שנים עם שפירא, שעבד גם הוא בכתר פלסטיק, והם למעשה מלווים אותו בפעילויות האנרגיה השונות מאז שהחל לעסוק בתחום. השניים השקיעו בתחילת הדרך באקונרג'י 10 מיליון דולר, אולם מאז השקיעו סכומים נוספים.

 

פרט לאקונרג'י, קבוצת סגול־חורי משקיעה בשלל חברות פרטיות. כפי שפורסם לפני מספר חודשים, הקבוצה היתה חלק מקבוצת משקיעים שרכשה את בניין יו.אס בנק בלוס־אנג'לס תמורת 430 מיליון דולר. בקבוצת הרוכשים חברים גם מגדל ביטוח, מנורה מבטחים וסילברסטיין פרופרטיז.

 

רוני יצחקי נחשב לאחד האנשים העשירים בישראל, אך גם אחד המסתוריים שבהם, והוא שומר על פרטיותו בקנאות. הוא מחזיק ב־57% ממניות חברת יצחקי מחסנים, חברה פרטית שעוסקת בנדל"ן מניב. הוא הדירקטור היחיד בחברה. כל אחת משתי האחיות שלו, הדר יצחקי ומישאלה שולמן, מחזיקה ב־10% ממניות החברה הפרטית. רוני יצחקי באמצעות חברה בשם הילולים נכסים, ושולמן באמצעות מ.י.ש.ו.ל השקעות ונכסים.

 

אקונרג'י, שהמטה שלה ממוקם במילאנו, פעילה כיום בחמש מדינות: איטליה, בה עיקר הפעילות שלה, אנגליה, ספרד, פולין ורומניה. הספק צבר הפרויקטים שלה הינו כ־4 ג'יגה ואט. היא מעסיקה כ־35 עובדים באירופה ונחשבת לאחת החברות היזמיות הבולטות ביבשת.

 

כיום יש לחברה 50 פרויקטים ברחבי איטליה, בשווי של מעל 400 מיליון יורו, שההספק הכולל שלהם הוא 90 מגה־ואט. החברה מחזיקה ב־30 פרויקטים פוטו־וולטאיים (PV) בפוליה, פיימונטה, לאציו, סרדיניה וטוסקנה, אשר פעלו ומחוברים לרשת במשך 6 שנים בממוצע. היא גם מנהלת את הפרויקטים, שרובם בבעלות חלקית שלה.

x