$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

חודשיים לאחר שמונה ליו"ר מגדל: רוב גדול בדירקטוריון בעד הדחת מוטי רוזן

מנכ"ל חברת הביטוח רן עוז אמר אתמול לחברי הדירקטוריון שלא ניתן להמשיך במצב הנוכחי ועליהם לבחור מי ימשיך בתפקיד - עוז או היו"ר מוטי רוזן; כרמי גילון שמונה רק לפני חודשיים כדירקטור, מועמד להחליף את רוזן בראשות הדירקטוריון

גולן חזני 11:5708.03.21

רוב גדול בדירקטוריון מגדל בעד המנכ"ל רן עוז. 

לכלכליסט נודע כי בישיבת דירקטוריון חברת הביטוח שנערכה אתמול (א') אמרו מרבית הדירקטורים כי טובת החברה היא שעוז ימשיך בתפקיד המנכ"ל, גם אם המשמעות היא החלפתו של מוטי רוזן בתפקיד היו"ר. הישיבה של הדירקטוריון לקבלת החלטה אמורה להתכנס מחר בשעות אחה"צ המוקדמות.

 

 

מימין: מוטי רוזן ורן עוז מימין: מוטי רוזן ורן עוז צילום: אוראל כהן, רמי זרניגר

 

עוד נודע לכלכליסט כי במקרה כזה, כרמי גילון שמונה רק לפני חודשיים כדירקטור, מועמד להחליף את רוזן בראשות הדירקטוריון. רוזן, שמונה לתפקיד היו"ר בתחילת ינואר, צפוי להישאר חבר דירקטוריון. גילון שימש כראש השב"כ ולאחר פרישתו ב-1996 שימש כיו"ר ולאחר מכן כמנכ"ל תאגיד הביטוח אבנר.

 

הישיבה שנערכה אתמול התחלקה לשני חלקים. בחלק הראשון הופיע המנכ"ל עוז בפני הדירקטוריון וטען בדרמטיות כי לא ניתן להמשיך במצב הנוכחי שבו מוטי רוזן מכהן כיו"ר והוא כמנכ"ל. המשמעות היא שעוז מוכן להתפטר אם הדירקטוריון יעדיף שרוזן יישאר בתפקיד היו"ר.

 

בחלק השני יצאו מהישיבה רוזן ועוז, ואת הישיבה עבר לנהל גילון. כבר בתחילתה קיבל מידע על מכתב התמיכה של 12 חברי ההנהלה בעוז. גילון ניגש לחדר של רוזן, שקיבל את עותקי המכתב בתחילת הישיבה אולם לא חילק אותם לחברי הדירקטוריון, ביקש אותם ממנו וחזר וחילק אותם לחברי הדירקטוריון.

x