$
בורסת ת"א

אנלייט בדרך לעסקת ענק בארה"ב: במו"מ לרכישת חברה סולארית בעד 390 מיליון דולר

החברה הישראלית מתקרבת לרכישת עד 90% מהמניות של החברה האמריקאית לפי שווי של 430 מיליון דולר - לפי תנאי העיסקה המתגבשת, אנלייט תעביר תשלום ראשון של 160 מיליון דולר במועד החתימה ועוד 230 מיליון דולר על פני 5 שנים בהתאם לביצועים ולמימוש צבר הפרויקטים

מיקי גרינפלד וצלי גרינברג 09:1328.02.21
אנלייט אנרגיה בדרך לעסקת ענק בארה"ב ולכניסה ראשונה לשוק האמריקאי: החברה מדווחת הבוקר לבורסה (א') כי היא מנהלת מגעים לרכישת עד 90% מחברת אנרגיה מתחדשת אמריקאית לפי שווי של עד 430 מיליון דולר, בתשלומים מבוססי ביצועים. החברה הנרכשת עוסקת בייזום, פיתוח, הקמה ותפעול בתחום האנרגיה הסולארית ואגירת אנרגיה בארה"ב.

 

לפי מנגנון התשלום בעסקה המתגבשת, אנלייט תשלם 160 מיליון דולר במועד סגירת העיסקה ועוד 230 מיליון דולר על פני 5 שנים, בהתאם למנגנון תמורה הדרגתי מבוסס ביצועים ומימוש צבר הפרויקטים.

 

הפורטפוליו של חברת המטרה המעסיקה 80 עובדים מורכב מצבר של כ-50 פרויקטים סולאריים גדולים בשליבי פיתוח שונים, בהיקף הספק כולל של 9.9 גי'גה ואט. כמו כן בחלק מהפרויקטים נדרש לפי הדיווח שילוב עם מתקני אגירת אנרגיה (בהיקף מצטבר של מעל  1.5 ג'יגה ואט לשעה).

 

אנלייט מציינת עוד ש- 15 פרויקטים מהצבר האמור, בהספק כולל של 2.5 ג'יגה ואט נמצאים בשלבי פיתוח מתקדמים וצפויים להבשיל להקמה במהלך השנתיים הקרובות. בהתייחס למתקנים אלה, החברה האמריקאית כבר חתמה או נמצאת במו"מ מתקדם לחתימה של הסכמים למכירת החשמל המיוצר עבור פרויקטים בהספק מצטבר של כ- 2 ג'יגה ואט, וזאת לתקופה ממוצעת של 19 שנים ועבור מלוא החשמל המיוצר.

 

החברה התקשרה עם החברה האמריקאית בהסכם כוונות הכולל תקופת בלעדיות, ובמהלכה הצדדים ינהלו מו"מ מפורט על תנאי העסקה והסכם הרכישה, ותתבצע בדיקת נאותות מקיפה על ידי החברה ויועציה בקשר עם חברת המטרה.

 

אנלייט מעריכה כי הסכם הרכישה המפורט והמחייב ייחתם במהלך הרבעון השני של שנת 2021, אך היא מדגישה כי לנוכח הבדיקות והעובדה כי המו"מ עדיין מתקיים, אין וודאות כי העסקה אכן תצא לפועל בסופו של דבר. 

 

חברת האנרגיה הישראלית מחזיקה בפורטפוליו של פרויקטים מניבים, בהקמה ולקראת הקמה בהספק של כ- 2 ג'יגה וואט, לצד כ-2.3 ג'יגה וואט נוספים הנמצאים בשלבי פיתוח שונים, וצופה כי העיסקה הפוטנציאלית עם החברה האמריקאית תגדיל את הפרוטפוליו שלה בכ-230%.

x