$
בורסת ת"א

סילברסטיין מציעה הסדר למחזיקי אולייר סדרה ה' בתספורת של 22%

חברת הנדל"ן האמריקאית מציעה למחזיקים, שפרויקט בושוויק א' משועבד להם, לרכוש אותו בתמורה שתגיע ל־200 מיליון דולר — כשהחוב כלפיהם 257 מיליון דולר. לכלכליסט נודע שאולייר עומדת לפרסם מכרז למכירת שני שלבי הפרויקט יחד

יניב רחימי 08:2025.02.21

חברת הנדל"ן האמריקאית סילברסטיין, שאיגרות החוב שלה נסחרות בבורסת ת"א, הגישה הצעת הסדר חוב למחזיקי האג"ח המובטחות של אולייר (סדרה ה').  

סילברסטיין מציעה לרכוש את הנכס המשועבד לטובת מחזיקי אג"ח ה' — פרויקט בושוויק שלב א' בברוקלין — תמורת תשלום במזומן של 170 מיליון דולר והקצאת סדרת אג"ח חדשה של 30 מיליון דולר, שתיסחר בתל אביב. האג"ח יישאו ריבית שנתית של 3.5%, ייפרעו כעבור 5 שנים ויהיו צמודות לדולר ארה"ב. בנוסף, סילברסטיין מציעה למחזיקי סדרה ה' אפסייד בדמות 20% מהתמורה שתתקבל ממכירה עתידית של הנכס בשווי שיעלה על 220 מיליון דולר.

הבעלים של אולייר, יואל גולדמן הבעלים של אולייר, יואל גולדמן

 

חישוב נאיבי של התמורות הוודאיות למחזיקי האג"ח מסתכם ב־200 מיליון דולר, שמרביתן יתקבלו במזומן. אולם גם סכום זה לא מאפשר למחזיקים לצאת טוב מאירוע כשל החוב, שכן אולייר חבה להם 257 מיליון דולר. לכן, היענות להצעת סילברסטיין גוזרת על מחזיקי סדרה ה' תספורת של 22% שהם 57 מיליון דולר — תספורת שעשויה להתכווץ בתרחיש שהנכס יימכר לצד שלישי לפי שווי הגבוה מ־220 מיליון דולר.

 

בשורה התחתונה, סילברסטיין שומעת את קריאות המצוקה, אך שולחת לעבר המחזיקים של אולייר ה' רפסודה עם מפרש — לא סירת חילוץ ממונעת. 

 

בעלי סילברסטיין, לארי סילברסטיין בעלי סילברסטיין, לארי סילברסטיין צילום: גטי אימג'ס

 

לאולייר, גדולת המגייסות מקרב חברות הנדל"ן האמריקאיות בתל אביב, יש ארבע סדרות אג"ח, והחוב הכולל שלה מסתכם ב־2.4 מיליארד שקל. בסוף נובמבר 2020 הודיעה החברה, בבעלות יואל גולדמן, על עצירת התשלומים למחזיקי האג"ח, ולנוכח העובדה שהיא לא פרסמה דו"חות כספיים לרבעון השלישי, נגרעו האג"ח שלה מהמסחר בבורסה.

 

מהצעת סילברסטיין אפשר להתרשם שחברת הנדל"ן הוותיקה אינה מתכוונת לעצור בשלב א' של בושוויק, וכי בכוונתה לרכוש גם את השלב השני, שמשועבד ל־J.P. Morgan ולקרן Mack. "לסילברסטיין יש מערכות יחסים ארוכות טווח גם עם JPM וגם עם Mack", נכתב בהצעה שהוגשה למחזיקים של אולייר, "ובכוונתנו לשתף פעולה איתם, במטרה למקסם את ערך הנכס". עוד צוין, כי סילברסטיין כבר פנתה לקרן Mack בנוגע להצעה לרכוש את הנכס, וכי הקרן הביעה "רצון חזק" לשתף פעולה עם סילברסטיין.

 

הצעת סילברסטיין מצטרפת להצעות נוספות שהוגשו באחרונה. מדיסון שחברה למידו, וצ'רצ'יל שחברה לגראף, הגישו שתי הצעות לכלל מחזיקי האג"ח של אולייר. קריטריון שחברה ל־DCP הגישה הצעה רק לסדרה ג', שמובטחת בשעבוד על מלון וויליאם וייל בברוקלין.

 

לכלכליסט נודע שאולייר שוקדת בימים האחרונים על פרסום מכרז, שבמסגרתו יוצעו למכירה שני השלבים של פרויקט בושוויק, תוך פתיחת חדר מידע למשקיעים הפוטנציאליים. זאת במטרה להשיא את התמורות לנושים, באופן שיביא את התשלום למחזיקי האג"ח מעבר לזה שנגזר מהצעות הסדר החוב שהונחו עד כה בפני החברה. מכירה של שני הנכסים בפרויקט, הצמודים זה לה וחולקים מתקנים משותפים, צפויה להביא לתמורה שתהיה גבוהה מהסכום שיתקבל ממכירת כל אחד מהם בנפרד.

x