בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

רודב הודיע להפניקס: דירקטוריון יינות ביתן מקבל את הצעתכם לרכישת השליטה בחברה

בכלכליסט נחשף הבוקר כי נחום ביתן, בעל השליטה ברשת הסופרמרקטים, פיטר אמש את היו"ר רודב; ביתן מבקש למנוע את אישור מכירת הרשת להפניקס, מהלך שרודב הוביל; אך היום קיבל רודב החלטה לאשר את עיסקת הפניקס, והודיע לחברת הביטוח על קבלת ההצעה שלה - הזרמת 300 מיליון שקל לפי שווי חברה של 150 מיליון שקל

גולן חזני 14:3823.02.21

הסאגה מסתבכת: לאחר שאמש הודיע נחום ביתן שוב לשלמה רודב על הדחתו ופיזור הדירקטוריון, קיבל רודב החלטה לאשר את עיסקת הפניקס, והודיע לחברת הביטוח על קבלת ההצעה שלה - הזרמת 300 מיליון שקל לפי שווי חברה של 150 מיליון שקל בלבד.

 

ביתן, שיכול לפי ההסכם להביא הצעה חלופית תוך חודש, לא מקבל את ההחלטה והנושא צפוי להגיע להכרעה משפטית.

 

 

נחום ביתן, בעל השליטה ביינות ביתן נחום ביתן, בעל השליטה ביינות ביתן צילום: צביקה טישלר, עמית שעל

 

הפניקס בניהולו של אייל בן סימון עומדת בראש קבוצה שהגישה הצעה להשקיע 300 מיליון שקל תמורת 66% ממניות יינות ביתן. הצעה זו חותכת את שווי החברה בשני שליש מהשווי הקודם שהציעה, שכן היא נוקבת בשווי חברה של 150 מיליון שקל לפני הכסף. זאת בשל ממצאים שהתגלו בבדיקות הנאותות.

 

ביתן עצמו הודיע לבנקים כי החליף את הדירקטוריון ולשלמה רודב הודיע כי הוא מודח. רודב והבנקים לא מקבלים את הטענה משום שמניות הרשת משועבדות לבנקים. ביתן יכול להביא הצעה נגדית להשקעה של 300 מיליון שקל בחברה תוך חודש ולמנוע את עיסקת הפניקס, והוא מצוי במירוץ להשגת השקעה כזו.

 

מדובר בדרמה יוצאת דופן, עם רשת הקמעונאות השניה בגודלה במדינה, 166 סניפים, ובעלים שנמצא במצב דרמטי ואף טרגי מבחינה עסקית שעומד לאבד את מפעל חייו, ומנהל מלחמה להישאר עם הנתח הגדול ביותר האפשרי בחברה.

 

ביתן מתנגד לעיסקת הפניקס וכאמור מינה דירקטוריון חלופי שהחליט לא לקבל את העיסקה. המעמד המשפטי של דירקטוריון כזה לא ברור, וקרוב לוודאי שהמערכה תעבור לבית המשפט, בשעה שביתן ינסה לטעון כי אישור העיסקה איננו בתוקף וכי הדירקטוריון הישן בו היו חברים רודב והוא, פוזר למעשה והוא חסר סמכויות. כך נלחמים שני צדדים, מצד אחד רודב והבנקים ומצד שני ביתן, על אותו נכס.

x