$
ביטקוין

מאסק הפסיד 15 מיליארד דולר בגלל ציוץ על מחיר הביטקוין

האדם השני בעושרו בעולם צייץ ביום שישי שמחירי הביטקוין והאת'ר "נראים גבוהים מדי" - מניית טסלה ירדה ב-8.6% במסחר אתמול. הונו האישי של מאסק עומד על 183 מיליארד דולר

חדשות חוץ 09:5123.02.21

מייסד טסלה אילון מאסק הפסיד 15.2 מיליארד דולר בגלל ציוץ.

 

מאסק, שירד למקום השני בדירוג האנשים העשירים בעולם, השתמש במדיה החברתית האהובה עליו ביום שישי כדי לטעון שמחירי מטבעות הקריפטו ביטקוין ואת'ר "נראים גבוהים מדי".

 

הציוץ פורסם כשבועיים לאחר שנחשף כי טסלה – יצרנית המכוניות החשמליות שייסד – רכשה ביטקוין בשווי 1.5 מיליארד דולר. בעקבות זאת, המניה ירדה ב-8.6% במסחר אתמול (ב').

 

 

על אף ההפסד, הונו האישי של מאסק עדיין גבוה ביותר, ועומד על 183.4 מיליארד דולר, זאת בעוד מייסד אמזון ג'ף בזוס חזר למקום הראשון ברשימת המיליארדרים של בלומברג עם הון של 186.3 מיליארד דולר.

 

מאסק על רקע ביטקוין מאסק על רקע ביטקוין צילום: איי אף פי, אם סי טי

 

 

בזוס החזיק בתואר במשך שלוש שנים עד החודש שעבר, אז עקף אותו מאסק לאחר שחברת חקר החלל שלו ספייס X גייסה 850 מיליון דולר שהעניקו לה שווי מוערך של 74 מיליארד דולר - זינוק של 60% מאז אוגוסט, זאת בנוסף לזינוק של 794% במחיר מניית טסלה בשנה האחרונה.

 

דבריו של מאסק על המחיר של הביטקוין הגיעו לאחר שבסוף השבוע מטבע הקריפטו המשיך לשבור שיאים וטיפס למחיר של מעל 56 אלף דולר ושווי השוק שלו חצה את הרף של טריליון דולר.

x