$
ביטקוין

הביטקוין והאית'ריום נצבעים באדום; ירידות גם במניות הקריפטו

סקטור הבלוקצ'יין פותח את השבוע בירידות חדות: הביטקוין צנח מוקדם יותר ב-13% ושווי המטבע אף הציץ מתחת ל-48 אלף דולר; בסוף השבוע הגיע לשיא של 58.3 אלף דולר; האית'ריום נפל ב-20%; אך מאז הנפילות חלה התאוששות במטבעות והביטקוין נסחר עתה בשווי של 53.5 אלף דולר; מניות הקריפטו בוול סטריט נחתכות בהתאם למגמה במטבעות

נועם לנדמן 17:0222.02.21

יום רע לקריפטו עם מימוש אגרסיבי אחרי השיאים: הביטקוין צנח בשעה האחרונה ב-13% מתחת לשווי של 48 אלף דולר - נפילה של 10,000 דולר בשווי המטבע הווירטואלי הפופולארי בעולם. עתה חלה התאוששות (משקיעים ניצלו את הירידות החדות לרכישה) והביטקוין נסחר סביב רמה של 53.5 אלף דולר.

 

האית'ריום, המטבע השני בגודלו מבחינת שווי שוק נפל מוקדם יותר ב-20%. בשפל היומי שלו צנח עד למחיר של 1,546 דולר - עתה נסחר סביב רמה של 1,750 דולר. בסוף השבוע חצה לראשונה את רף ה-2,000 דולר.

 

 

מחיר מטבע ביטקוין נפל ב-10 אלף דולר מוקדם יותר לעומת השיא אמש מחיר מטבע ביטקוין נפל ב-10 אלף דולר מוקדם יותר לעומת השיא אמש צילום: גטי

 

בסוף השבוע עלה לראושנה ערך הביטקוין במעל לשווי שוק של טריליון דולר, כשהמטבע מטפס ממחיר של 52 אלף דולר עד ל-58.3 אלף דולר, אך היום מחק את העליות.

 

מלבד הריפל (מטבע הקריפטו השלישי בגודלו מבחינת שווי שוק) שרושם עליות - ירידות נרשמות בכל המטבעות המרכזיים בסקטור הבלוקצ'יין.

 

בתוך כך, שרת האוצר האמריקאית ג'נט ילן הוציאה היום הודעה חריפה נגד המסחר במטבע הקירפטו שעלול להוות סיכון הן למשקיעים במטבע והן לציבור, כך לדבריה. ילן העלתה ספקות לגבי הלגיטימיות של הביטקוין באומרה כי "המסחר לא יעיל בצורה קיצונית" ואף תקפה את השימוש באנרגיה שצורך המטבע בעת 'כרייתו'. "זהו נכס מאד ספקולטיבי ותנודתי ואני חוששת כי אנשים יספגו הפסדים כבדים", הוסיפה.

 

בשישי החלה העלייה החדה בביטקוין מ-52 אלף דולר עד לשווי של יותר מ-58 אלף דולר, אחרי שמייסד טסלה אלון מאסק דחף את המטבע בציוץ בטוויטר: מאסק התייחס להחלטת טסלה שלו לרכוש בתחילת החודש ביטקוין בשווי של 1.5 מיליארד דולר. הוא טען בציוץ שהעלה כי מטבע הקריפטו הוא גרסה "פחות מטופשת" של כסף מזומן. יחד עם זאת, אמש צייץ כי מחיר הביטקוין "נראה גבוה מדי".

 

מניות הקריפטו בוול סטריט לא מתחמקות מהפגיעה: מניות הכריה - hive blockchain יורדת ב-9%, ביט דיגיטל נחתכת ב-4%, ריוט בלוקצ'יין נחלשת ב-6%, מרת'ון פטנט נסוגה ב-5.5%. מניות קריפטו נוספות: מיקרוסטרטג'י יורדת ב-5%, הקרן המחקה ביטקוין אינווסטנמנט נסוגה ב-8%.

x