$
שווקי חו"ל

טסלה כבר הרוויחה "על הנייר" מיליארד דולר על השקעתה בביטקוין

וודבוש: "החברה נמצאת במסלול להרוויח יותר מהשקעתה בביטקוין מאשר ממכירת מכוניות חשמליות בכל 2020"; טסלה דיווחה בחודש שעבר כי רכשה ביטקוין בשווי כולל של 1.5 מיליארד דולר

חדשות חוץ 13:0022.02.21

טסלה הרוויחה כמיליארד דולר מהשקעתה בביטקוין, כך על פי דניאל אייבס (Daniel Ives), אנליסט בחברת וודבוש סקיוריטיס.

 

"החברה נמצאת במסלול להרוויח יותר מהשקעתה בביטקוין מאשר ממכירת מכוניות חשמליות בכל 2020", ציין אייבס בסקירה שפרסם. 

 

מוקדם יותר החודש חשפה יצרנית המכוניות החשמליות האמריקנית במסמכים שהגישה לרשות לני"ע של ארה"ב (SEC) שרכשה ביטקוין בשווי 1.5 מיליארד דולר על מנת "להגמיש, לגוון ולמקסם את רווחיה" הרכישה בוצעה בחודש ינואר - החברה לא פירטה באיזה מחיר רכשה את הביטקוין. לא ידוע האם החברה כבר מכרה חלק מהביטקוין שרכשה.

 

הביטקוין רשם עלייה מטאורית השנה, וקבע שיאים חדשים מספר פעמים. שווי השוק של ביטקוין אף עבור בשבוע שעבר בפעם הראשונה את טריליון הדולר בפעם הראשונה בשבוע שעבר.

 

איבס לא פירט כיצד הגיע לחישוב שלו, אך על פי אתר קוינדסק, מחיר הביטקוין עבר משיא יומי של 34,793 דולר ב-31 בינואר לשיא יומי של 57,487 ב-20 בפברואר, היום בו אייבס פרסם את מכתבו. זוהי עליה של 65%, אשר מעמידה את רווחי טסלה על ההשקעה שלה בסביבה של ה-975 מיליון דולר.

 

בהתבסס על השיא שנקבע היום של 58,332 דולר,  הרווח אמור להיות כבר מעל מיליארד דולר. "בעוד שההשקעה בביטקוין מהווה משהו צדדי עבור טסלה, זו בהחלט הייתה השקעה ראשונית טובה ומגמה שצפויה להיות לה השפעה גדולה על חברות ציבוריות נוספות ב-18-12 החודשים הקרובים," כתב איבס.

 

מנכ"ל טסלה אלון מאסק הוא תומך של מטבעות דיגיטליים. הוא אמר לאחרונה שהביטקוין "הוא פשוט צורה פחות טיפשית של נזילות מאשר מזומן" עם זאת, הוא צייץ בשבת שמחירי הביטקוין והאת'ריום "נראים קצת גבוהים" .

 

אלון מאסק אלון מאסק צילום: גטי

 

x