שווקי חו"ל

המיליארדר מדובאי וההשקעה הגדולה בהיסטוריה של הביטקוין

חוראם שרוף (Khurram Shroff) יו"ר IBC גרופ ירכוש 100 אלף מטבעות בשווי של מעל ל-5 מיליארד דולר. מה הוא מתכנן לעשות עם ההשקעה ואיך זה קשור למיאמי?

חדשות חוץ 11:2921.02.21

איש עסקים מדובאי התחייב לבצע את ההשקעה הגדולה ביותר בהיסטוריה של שוק הביטקוין על מנת לסייע לפיתוח מטבע הקריפטו במיאמי, כך לפי דיווח באתר ערביאן ביזנס (arabianbusiness). במסחר היום, מוסיף הביטקוין לטפס לשיא נוסף מעבר לרמה של 56 אלף דולר למטבע אחד.

 

לפי הדיווח, חוראם שרוף (Khurram Shroff) יו"ר IBC גרופ מדובאי, שנחשב לדמות פעילה ביותר בתחום טכנולוגיית הבלוקצ'יין במזה"ת, הודיע כי התחייב להשקיע 100 אלף מטבעות ביטקוין – השקעה לפי שווי של יותר מ-5 מיליארד דולר - להקמת עמותת מיאמי 2.0 אסטרטגיית בלוקצ'יין ומיזמים נוספים הקשורים. הוא הוסיף כי הוא מקווה שהתמיכה שלו בעמותה תעזור להגדיל משמעותית את השימוש במטבע הקריפטו, שלפי ההערכות יעמוד במרכז עסקאות בשווי 200 מיליארד דולר ביום עד סוף השנה.

 

ההתחייבות הזו מצד שרוף היא הגדולה ביותר בהיסטוריה של הביטקוין, והתקווה היא שתוביל לאימוץ נרחב יותר של המטבע על ידי חברות במספר תעשיות, ותסייע לחזון של מיאמי לשלב את הביטקוין בעסקאות רגילות. ראש עיריית מיאמי פרנסס סוארס התחייב לעזור ולפתח את טכנולוגיית בלוקצ'יין בעיר. "אנחנו מנסים למצב את מיאמי כאחת הערים הטכנולוגיות ביותר במדינה", הצהיר בעבר. בעקבות זאת הוקמה עמותת מיאמי 2.0 לאסטרטגיית הבלוקצ'יין.

 

ההחלטה על ההשקעה התקבלה בעקבות פנייה מצד חברת הנדל"ן בורחאן וורלד אינווסטמנט שפועלת בארה"ב, שביקשה להגדיל את האימוץ של טכנולוגיית בלוקצ'יין בפרויקטי נדל"ן בעיר. "ביצוע ההשקעה הגדולה ביותר בהיסטוריה של הביטקוין היא הוכחה למחויבות שלנו לסייע לערים לאמץ את טכנולוגיית בלוקצ'יין, שלהערכתנו מרכזית לאימוץ נרחב יותר", מסר שרוף. לבורחאן יש בשלב זה פרוייקטי נדל"ן במיאמי בשווי כולל של מעל מיליארד דולר הנמצאים בשלבי פיתוח שונים.

 

שרוף מסר כי להערכתו מיאמי תוכל להתאים עצמה לדובאי, שגם עומדת בחזית אימוץ טכנולוגיית הבלוקצ'יין, ולהפוך לעיר הראשונה בארה"ב שתפעל לחלוטין על בלוקצ'יין.  

 

 

Khurram Shroff Khurram Shroff צילום: Youtube

 

x