$
ביטקוין

הביטקוין שובר רף נוסף עם שווי שוק של יותר מטריליון דולר; מחירו 55 אלף דולר

המטבע הקריפטוגרפי ממשיך לשבור שיאים ונסחר תמורת 55,018 אלף דולר, בשווי שוק של 1.03 טריליון דולר. מתחילת החודש זינק הביטקוין במעל ל-60%. מוקדם יותר המשיך אלון מאסק לתדלק את המטבע הוירטואלי ואמר כי "ביטקוין הוא גרסה פחות מטופשת של כסף מזומן"

חדשות חוץ 20:5419.02.21

הביטקוין חוצה מחסום נוסף, שווי השוק שלו חוצה היום (ו') את רף הטריליון דולר - על 1.03 טריליון דולר. בשעה האחרונה המטבע הקריפטוגרפי חצה את השווי של 55 אלף דולר. בשבוע האחרון עלה הביטקוין במעל ל-10%, כאשר מתחילת החודש הוא רשם זינוק של יותר מ-60%.

 

הזינוק של הביטקוין תודלק, בין היתר, בזכות קבלתו ככלי השקעה לגיטימי על ידי משקיעים וחברות, מטסלה, דרך מאסטרקרד ועד בנק אוף ניו יורק מלון.

 

מי שהמשיך גם היום לדחוף את הביטקוין הוא מייסד טסלה אלון מאסק שבציוץ בטוויטר התייחס היום להחלטת חברת הרכב החשמלי לרכוש בתחילת החודש ביטקוין בשווי של 1.5 מיליארד דולר. מאסק טען בציוץ שהעלה כי מטבע הקריפטו הוא גרסה "פחות מטופשת" של כסף מזומן.

 

"כשלכסף פיאט (fiat currency) יש ריבית ממשית שלילית, רק טיפש לא יחפש דברים אחרים", כתב מאסק (כסף פיאט - מטבע של מדינה לפי חוק, כמו השקל, הדולר, הפאונד - ח"ח). 

מאסק: "ביטקוין פחות מטופש מכסף פיאט" מאסק: "ביטקוין פחות מטופש מכסף פיאט" צילום: gettyimagesIL

 

במובן מסויים דבריו של מאסק מסכמים את אחד הנושאים המרכזיים עמם מתמודדים השווקים השנה. כל כך הרבה כסף מוזרם למערכת הפיננסית מצד ממשלות שנלחמות בהשלכות המגפה, והמשקיעים חוששים מאינפלציה ומחפשים מקומות אלטרנטיביים להשקיע את הכסף שלהם.

 

"החזקת ביטקוין, שזו צורת פחות מטופשת של נזילות מכסף מזומן, היא דבר הרפתקני מספיק לחברה הנסחרת במדד S&P 500", כתב מאסק, מנכ"ל טסלה. לדבריו, החלטת יצרנית הרכב החשמלי לרכוש ביטקוין לא משקפת באופן ישיר את הדעות שלו. "ביטקוין הוא כמעט אותו בולשיט כמו כסף פיאט. מילת המפתח היא כמעט", ציין.

 

 

 

 

הציוץ של מאסק פורסם בתגובה לדברים שאמר צ'נגפנג זהאו, מנכ"ל בינאנס הולדינגס (Binance Holdings), בריאיון לסוכנות בלובמרג. זהאו תהה מדוע רכשה טסלה ביטקוין אם מאסק כל כך נלהב מדוג'קוין.

 

מאסק ענה כי הוא מהנדס, ולא משקיע ואינו מחזיק במניות נסחרות מלבד של טסלה. מאסק השנה צייץ לא מעט פעמים בהקשר למטבעות קריפטו, ולא אחת דבריו סייעו להעלות את מחיר המטבעות.

x