שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ביטקוין

ראלי וירטואלי: הביטקוין מטפס עד ל-52.6 אלף דולר, האית'ריום ממריא השנה ב-160%

מטבע הקריפטו הפופולארי בעולם שבר הבוקר שיא ומזנק מתחילת השנה ב-77%; המטבע הדיגיטלי השני בחוזקו קופץ ב-7% והבוקר הגיע למחיר שיא של 1,918 דולר; "האית'ר מושפע מהצלחת הביטקוין ונהנה מעליות חזקות יותר בגלל שהוא זול יותר"

נועם לנדמן 09:3818.02.21

הביטקוין והאית'ריום בשיא: הבוקר טיפס המטבע הווירטואלי המוביל בעולם עד למחיר של 52,621 אלף דולר. מתחילת השנה התחזק ב-77%. שלשום שבר הביטקוין את מחסום ה-50 אלף דולר ומאז לא עוצר ומוסיף בכל יום עוד אלפייה לערכו.

 

האית'ריום קופץ הבוקר ב-7% ועלה מוקדם יותר למחיר של 1,918 דולר. מתחילת 2021 ממריא המטבע השני בחוזקו בעולם ב-160%. לפי Jehan Chu, מייסד שותף בבית ההשקעות Kenetic Capital שמתמקד בשוק הקריפטו: "האית'ר מושפע מההצלחה של הביטקוין ונהנה מעליות חזקות יותר בגלל שהוא זול יותר".

  

 

שני מטבעות הקריפטו העיקריים רשמו הבוקר שיא שני מטבעות הקריפטו העיקריים רשמו הבוקר שיא

 

ברקע לראלי במטבעות הווירטואליים המובילים - כניסתם של גופים ממסדיים בעולם העסקי לשוק הקריפטו בדרך זו או אחרת, כמו חטיבת השקעות במורגן סטנלי שהודיעה שלשום כי היא שוקלת האם להמר על הביטקוין, כך לפי אנשים המעורים בנושא. כמו כן, בקנדה אושרה קרן המסחר הראשונה בצפון אמריקה לביטקוין.

 

בשבוע שעבר דווח כי ענקית האשראי מסטרקארד ובנק אוף ניו יורק מלון הודיעו כי יאפשרו ללקוחותיהם שימוש במטבעות דיגיטליים בשירותים שהם מספקים. עוד קודם, בשני שעבר הודיעה טסלה כי רכשה ביטקוין ב-1.5 מיליארד דולר ואף תאפשר ללקוחותיה לרכוש רכבים באמצעות תשלום במטבע הביטקוין.

 

בניו יורק מלון ציינו שהבנק יחזיק, יעביר וינפיק ביטקוין ומטבעות וירטואליים נוספים עבור לקוחות מוסדיים. מסטרקארד הודיעה כי היא "מעורבת באופן פעיל" בתוכניותיהם של בנקים מרכזיים ברחבי העולם להשיק מטבעות דיגיטליים חדשים. מסטרקארד ציינה כי הצעד יהיה תקף לגבי מה שהגדירה כ"מטבעות יציבים", שרמת המחירים שלהם מתבססת על נכס אחר, ובעיקר הדולר.

x