בורסת ת"א

לאומי יקבל פחות אופציות בריטיילורס, אבל יוכל למכור מניות בהנפקת החברה

שינוי במתווה עסקת ההשקעה של לאומי פרטנרס בזרוע הספורט של פוקס: החברה שהשקיעה 66 מיליון שקל תמורת 10% ממניות ריטיילורס ואופציות נוספות בשיעור של 10% - תקבל פחות אופציות אך תוכל למכור את מניות ריטיילורס בהנפקה המתוכננת

גולן חזני 21:4717.02.21

שינוי במתווה עסקת ההשקעה של לאומי פרטנרס בזרוע הספורט של פוקס - חברת ריטיילורס.

 

 

בדיווח של פוקס לבורסה נמסר כי במסגרת השינוי תקבל לאומי פרטנרס מנה קטנה יותר של אופציות מזו שהיא היתה אמורה לקבל במקור (10%), ובמקום זאת היא תוכל לממש את האחזקות הנוכחיות שלה בחברה (10%) ולמכור אותן במסגרת ההנפקה המתוכננת של ריטיילורס בבורסה. לפי שעה, לא ידוע מהו השיעור המדויק של אופציות שאמורה לקבל לאומי פרטנרס במסגרת המתווה החדש. 

מנכ"ל ריטיילורס דובי שניידמן מנכ"ל ריטיילורס דובי שניידמן צילום: FOX

 

לפני שנה השקיעה לאומי 66 מיליון שקל בריטיילורס תמורת 10% ממניותיה. ההשקעה נעשתה לפי שווי של 600 מיליון שקל לפני הכסף. ההנפקה של ריטיילורס אמורה להתבצע לפי שווי של 1.5 מיליארד שקל, כך שלאומי יוכל לרשום רווח של פי 2.5 לפחות על נתח מניותיו בתוך שנה.

 

לאומי פרטנרס גם קיבלה אופציה לרכישה של 10% נוספים מפוקס או מדובי שניידמן - מייסד ריטיילורס המשמש כמנכ"ל החברה - הניתנת למימוש בעוד ארבע שנים, לפי שווי של 750–1.05 מיליארד שקל לריטיילורס. לפי המתווה החדש, לאומי פרטנרס תוכל לקבל את האופציות לאחר ההנפקה, אבל בכמות קטנה יותר שתיקבע על פי נוסחה שקשורה בתוצאותיה.

 

ריטיילורס מחזיקה בזיכיון להפעלת חנויות רשת נייקי בישראל, קנדה ואירופה, וכן בזיכיון להפעלת חנויות פוט לוקר בישראל ובאירופה. ריטיילורס מפעילה 23 חנויות של נייקי ו-56 חנויות פוט לוקר בישראל. לפני כשלוש שנים היא החלה לפעול בקנדה, כשחתמה עם נייקי קנדה על הסכם לקבלת רישיון להקים רשת חנויות נייקי למשך שבע שנים.

x