$
בורסת ת"א

חוזרת לחלק דיבידנד: מנורה מבטחים תחלק 100 מיליון שקל למשקיעיה

זוהי חלוקה ראשונה שמבצעת החברה שבשליטת משפחת גורביץ' לאחר הקפאה של שנתיים; מנורה חזרה לרווחיות במחצית השנייה של 2020 לאחר ההפסדים הכבדים בשלב הראשון של משבר הקורונה - החברה היא בעלת כושר הפירעון הגבוה מבין קבוצות הביטוח הגדולות

עירית אבישר 09:5015.02.21

מנורה מבטחים שמה את משבר הקורונה מאחוריה: חברת הביטוח הודיעה אמש על חלוקת דיבידנד של 100 מיליון שקל. מדובר בדיבידנד הראשון שחולק בחברה מזה שנתיים. חברת הביטוח נמצאת בשליטת משפחת גורביץ' והיו"ר ערן גריפל, ומנוהלת ע"י יהודה בן אסאייג.

 

באחרונה הודיעה רשות שוק ההון על מעבר למשטר הון הנקרא סולבנסי 2. תחת דרישות ההון הללו מנורה מבטחים נחשבת לבעלת יחס כושר פירעון וחלוקת דיבידנד הגבוה מבין קבוצות הביטוח הגדולות. יחד עם זאת, גם בדרישות ההון הקודמות הייתה יכולה החברה לחלק דיבידנד.

 

בשנה שעברה לא חילקה מנורה מבטחים דיבידנד לנוכח משבר הקורונה. המשבר גרם לחברות הביטוח להפסדים בעיקר בפעילות ההשקעות בשוק ההון, שמהווה חלק מרכזי מהרווחים שלהם.

 

בנוסף לכך בעקבות המשבר, ביצעה מנורה מבטחים בדומה לרוב חברות הביטוח, תהליך התייעלות שכלל הוצאת 20% מהעובדים בתחילת המשבר לחל"ת (שהוחזרו מאז), פיטורי 80 עובדים וקיצוץ של עד 10% בשכר בכירי החברה. 

 

מאז חלה התאוששות בשווקים, וברבעון השלישי כבר הרוויחה החברה 313 מיליון שקל, כך שאת תשעת החודשים הראשונים של 2020 היא סיימה עם רווח של 287 מיליון שקל. סביר כי גם הרבעון הרביעי, שתוצאותיו יפורסמו בחודש הבא יכלול תוצאות חיוביות לאור המגמה החיובית בשווקים שהייתה ברבעון הרביעי. מנורה מבטחים נסחרת כיום לפי שווי של 3.65 מיליארד שקל.

 

ערן גריפל יו"ר מנורה מבטחים ערן גריפל יו"ר מנורה מבטחים צלם: גיא חמוי

x