$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

הפניקס תגיש הצעה מתוקנת נמוכה יותר לרכישת יינות ביתן

לכלכליסט נודע כי בדיקות הנאותות שקיימה הפניקס, העלו כי הנתונים הכספיים של החברה פחות טובים משיעורם בעת חתימת ההסכם הקודם להלוואה שנעשה מול שלמה רודב יו"ר החברה. ביתן לא מעוניין בעסקה עם הפניקס שאותה הוביל רודב, אבל כל עוד אין בידיו הצעה חלופית טובה יותר, יתקשה למנוע אותה

גולן חזני 19:3014.02.21
קבוצת המשקיעים בראשות חברת הביטוח הפניקס תגיש הצעה מתוקנת חדשה לרכישת יינות ביתן בהיקף נמוך יותר מההצעה הקודמת.

 

 

 

לכלכליסט נודע כי בדיקות הנאותות שקיימה הפניקס, העלו כי הנתונים הכספיים של החברה פחות טובים משיעורם בעת חתימת ההסכם הקודם להלוואה שנעשה מול שלמה רודב יו"ר החברה. באותו הסכם נקבע כי המשקיעים ביניהם קרן קלירמרק, מורי ארקין ואיל בקשי ישקיעו 400 מיליון שקל ביינות ביתן לפי שווי של 500 מיליון שקל לפני הכסף ו-900 מיליון שקל אחרי הכסף.

 

מימין שלמה רודב יו"ר יינות ביתן ונחום ביתן בעלי הרשת מימין שלמה רודב יו"ר יינות ביתן ונחום ביתן בעלי הרשת צילומים: עמית שעל, אלדד רפאלי

 

 

הפניקס המנוהלת בידי אייל בן סימון, מתנהלת מול רו"ח אבי טולדנו שאותו מינה ביתן כדירקטור חליף ולמעשה מנהל את המו"מ מטעמו מול הבנקים והפניקס. טולדנו היה מבעלי חברת טבע נאות וביצע בה אקזיט וכיום משמש כיועץ. הוא מנהל מגעים ככל הידוע מול קרן איפקס ועדי צים ויתכן שגם מול מוטי בן משה, בנסיון להשיג השקעה בתנאים טובים יותר מזו של הפניקס.

 

עם זאת, ההצעה הקודמת של הפניקס פגה למעשה ובדיונים בשבוע שעבר סוכם כי תגיש הצעה מתוקנת. הממצאים בבדיקות הנאותות צפויים להחריף את המתח בין ביתן לפניקס. ביתן לא מעוניין בעסקה עם הפניקס שאותה הוביל רודב, אבל כל עוד אין בידיו הצעה חלופית טובה יותר, יתקשה למנוע אותה היות והבנקים הנושים הפועלים ומזרחי טפחות נחושים להכניס משקיע לחברה שיפרע חלק מהותי מחוב שלה לבנקים בסך 350 מיליון שקל.

 

x