$
שווקי חו"ל

הצעיר שהוביל את מאניית גיימסטופ הפסיד 13 מיליון דולר ביום ועדיין מחזיק במניה

קית' גיל, שעודד את המשקיעים הקטנים להסתער על מניית רשת משחקי הווידאו, רשם אתמול צניחה של 13.6 מיליון דולר בשווי האחזקות שלו בחברה; עם זאת, מניית גיימסטופ עדיין שווה כמעט פי חמישה ביחס לתחילת השנה, ופי 22.5 ביחס לערכה לפני חצי שנה

חדשות חוץ 15:3603.02.21

קית' גיל (Keith Gill), שפועל תחת הכינויים DeepFuckingValue ברדיט ו-Roaring Kitty ביוטיוב, אמר שספג אתמול (ג') הפסד של יותר מ-13 מיליון דולר מהימורו על מניית גיימסטופ, אך שהוא עדיין לא מוכר אותה.

 

גיל הוא האיש שגרם במידה רבה לנסיקה האפית הקצרה במניית גיימסטופ, קמעונאית משחקי הווידאו שגרמה לזעזוע בוול סטריט. 

חנות של גיימסטופ חנות של גיימסטופ צילום: איי פי

 

 

גיל משך צבא סוחרים באמצעות ערוץ היוטיוב ובפעילות בפורום WallStereetBets (שמכונה WSB) באתר רדיט, והם הסתערו על מניית הרשת והובילו לעליית ענק בשווי המניה, שנסקה ב-400% רק בשבוע שעבר.

 

לדברי גיל, הוא מחזיק ב-50 אלף מניות של גיימסטופ וב-500 אופציות מאז תחילת 2021. בשיא הטירוף סביב המניה שנרשם בשבוע שעבר, הכנסתו הכוללת של גיל עלתה ביותר מ-2,000% לרמה של 33 מיליון דולר, כך על פי פוסטים שפרסם ברדיט.

 

עם זאת, החגיגה החלה לדעוך השבוע, מה שגרם להפסד גדול לגיל, שרשם אתמול מחיקה של כ-13.6 מיליון דולר על הפוזיציות שלו במניות גיימסטופ, וזאת לאחר הפסד של חמישה מיליון דולר יום קודם לכן. מניית קמעונאית משחקי המחשב ירדה ב-60% אתמול, וביותר מ-70% מאז יום שישי. עם זאת, מניית גיימסטופ עדיין שווה יותר מפי חמישה ביחס לערך שלה בסוף 2020 ופי 22.5 ביחס לערכה באוגוסט האחרון.

 

 

קית' גיל קית' גיל צילום: youtube

 

 

גיל, תחת החשבון DFV החל כבר באמצע 2019 לפרסם תמונות מסך של חשבון ההשקעות שלו, שהציג השקעה של 53 אלף דולר בגיימסטופ. בתחילה אנשים זלזלו בתמונות המסך האלה, אך לאט לאט הוא החל לצבור קהל מעריצים.

 

הוא העלה הילוך בקידום המניה ביוטיוב לפני כשישה חודשים, והסביר למנוייו כיצד ריבית השורט של יותר מ-100% יכולה לעבוד לטובתם. כחבר בפורום WSB הידוע לשמצה, הוא העלה תמונות מסך של רווחיו מגיימסטופ במשך יותר משנה, במה שהוא כינה "עדכון ה-YOLO שלו" (You Only Live Once – חיים רק פעם אחת). המשקיע החזיק ביותר מעשרת אלפים מניות של גיימסטופ בסוף 2020, והגדיל את אחזקותיו במניה השנה. בשידור החי שלו ביוטיוב מה-22 בינואר, שנמשך שבע שעות, שבו פורטו עסקאותיו במניית גיימסטופ, צפו יותר מ-650 אלף איש.

 

 

x