$
שווקי חו"ל

מתקשים להבין את השפה של "המשקיעים החדשים" בוול סטריט? הנה מילון רדיט השלם

בפורום ההשקעות wallstreetbets ברדיט מתקשרים ומתבייתים על מניות באמצעות שפה משותפת - ומי שלא מכיר את המונחים עשוי להישאר מחוץ למשחק; כיצד המשתמשים מכנים את אילון מאסק, מה אומר המושג 'ידי יהלום' ואיך תדעו על מניה 'חמה'? קבלו מילון מושגים, פלוס וידאו, שיעזרו לכם להבין טוב יותר את 'שגעת גיימסטופ'

רועי ברגמן 23:2003.02.21

כשהרובין הודים יצאו לקרב במוסדות הגדולים של וול סטריט, קרב שהתנהל על מצודות כגון המניות של גיימסטופ ו-AMC, הם יצאו אל החזית מבסיס-האם שלהם, פורום וול סטריט בטס (wallstreetbets) ברדיט reddit. ולפורום הזה יש שפה משלו.

 

נכנסתם לפורום ההשקעות של רדיט ולא הצלחתם להבין את השפה וקיצורי המילים? אז הנה המונחים שטילטלו את המסחר בבורסות ניו יורק בשבוע וחצי האחרונים:

 

 

 

לוגו פורום wallstreetbets ברדיט לוגו פורום wallstreetbets ברדיט

 

 

WSB

 

ראשי התיבות של שם הפורום - wallstreetbets, שבעולם של אימוג'ים וקיצורים תפסו מקום של כבוד גם ברשתות חברתיות אחרות ובתקשורת הממוסדת.

 

 

 

YOLO

 

יו אונלי ליב וואנס (you only live once) - חיים רק פעם אחת - מתייחס ב'רדיטית' למניות שהמשתמשים רואים בהן פוטנציאל לרווח של יותר מ-20% בתוך פחות משבועיים. אפשרות נוספת להכריז על 'יולו' היא לדווח על פוזיציה משמעותית שהמשקיע תפס במניה, בהיקף של לפחות 5% מתיק ההשקעות

 

 

 

Meme Stock

 

מניות מם - פופולריות בקרב צעירים ונוטות לתנודתיות גבוהה. לרוב אלה מניות עם בסיס כלכלי רעוע, אבל עם פוטנציאל לצמוח.

 

 


 

 

 

 

Diamond Hands

 

ידי יהלום - כמו במשחק קלפים שבו אתה אול-אין, גם ידי יהלום מסמנות למשתמשים האחרים שאתה מתכוון להחזיק בפוזיציה שלך עד לקו הסיום – לא משנה מה הסיכונים שבדרך. אימוג'י של יהלומים הוא הדרך הקצרה להגיד את זה. מנגד, יש פייפר הנדז, כלומר התקפלות מהפוזיציה.

  

 

 

To the Moon

 

אנחנו בדרך לירח, וכמה שיותר אימוג'ים של טילים מבהירים כמה אנחנו מאמינים שהמניה תגיע לשם.

 

 

 

Tendies

 

כינוי לעוף רך, ובהשאלה - מתאר רווחים צפויים מעסקאות. תחזיקו את המניות, אל תשכחו את ה'טנדיז'.

 

 

 

Stonks

 

שילוב של המילים סטוקס (מניות) וסטינק, שהחל כמם כבר ב-2017 אבל תפס תאוצה בשבוע האחרון כדי לתאר את המניות החמות.

 

 

 

Bagholder

 

כי בסוף כל פוזיציה בהשקעות, לצד המרוויחים יש גם מפסידים, ו"באגהולדר" הוא משקיע שהפסיד בגדול על הפוזיציה – זה שנשאר עם "התיק".

 

 

 

Papa Musk

 

בעולם שבו קהילות מחפשות מנהיג רוחני, אלון מאסק, מייסד טסלה, הוא האלוהים של דאבליו.אס.בי - WSB.

 

והנה אזהרה קטנה אך חשובה: ההשקעות שמתפרסמות בפורום של רדיט נחשבות מסוכנות במיוחד ולא מומלצות לבעלי לב חלש או בינוני. וכדאי לזכור בדרך כלל בשוק ההון, כשמשהו הופך לקונצנזוס וכולם מדברים עליו, זה אומר שהרווחים הגדולים ואלה שעשו אותם כבר מזמן לא נמצאים שם. הם עברו למקום אחר.

x