$
שווקי חו"ל

אמזון: ג'ף בזוס פורש מתפקיד המנכ"ל; הרווח הנקי ברבעון - כפול מהתחזית

מייסד ענקית הקניות המקוונות יוחלף ברבעון השלישי על ידי אנדי ג'סי - מנכ"ל חטיבת המיחשוב ושירותי הענן - ויעבור לתפקיד היו"ר; הרווח הנקי של אמזון עמד ברבעון על 14.09 דולר למניה; ההכנסות הסתכמו ב-125.6 מיליארד דולר - מעל תחזיות האנליסטים להכנסות של 119.7 מיליארד דולר

סופי שולמן 23:0802.02.21

ג'ף בזוס, מייסד אמזון, יפרוש מתפקיד המנכ"ל ברבעון השלישי, ויוחלף על ידי אנדי ג'סי - מנכ"ל חטיבת המיחשוב ושירותי הענן של החברה (AWS). כך הודיעה הערב (ג') ענקית הקניות המקוונות, במסגרת הדוחות שפרסמה לרבעון הרביעי. בזוס יעבור לשמש כיו"ר החברה.

  

 

אמזון נהפכה לאחת הנהנות המרכזיות ממגפת הקורונה, שהובילה לסגירת חנויות פיזיות רבות - וניפצה את התחזיות. הרווח הנקי של החברה עמד ברבעון על 14.09 דולר למניה, לעומת תחזיות האנליסטים ל-7.23 דולרים למניה; ההכנסות הסתכמו ב-125.6 מיליארד דולר - מעל תחזיות האנליסטים להכנסות של 119.7 מיליארד דולר. זהו הרבעון הראשון שבו הכנסות אמזון חצו את הרף של 100 מיליארד דולר - בדומה לאפל. מניית אמזון מאבדת 0.4% במסחר המאוחר.

 

ג'ף בזוס ג'ף בזוס צילום: בלומברג

 

 

תוצאות הרבעון הרביעי של אמזון כוללות הפעם גם את יום המכירות המיוחד פריים דיי, שלרוב חל ביולי אך בעקבות הקורונה התקיים באוקטובר. כמו כן החברה ציינה בדצמבר כי עונת הסיילים של חג ההודיה ובהם בלאק פריידי וסייבר מאנדיי קבעו שיאים היסטוריים. על רקע זה הציגה אמזון קצב צמיחה מואץ של 42% לעומת הרבעון המקביל והרווח התפעולי כמעט והוכפל ל-6.9 מיליארד דולר. אמזון נהנית מרוח גבית אדירה על רקע הסגרים והודיעה אתמול כי כדי למנוע הידבקות, היא עורכת בכל שעה בדיקות קורונה ל-700 עובדים.

 

אמזון ציינה כי על רקע המגפה חוסר הוודאות עדיין גבוה, אך סיפקה תחזית שמרמזת על כך שהרבעון הראשון יהיה מתון יותר בקצב הצמיחה לעומת הקודם. ההכנסות צפויות לנוע בין 100 ל-106 מיליארד דולר, קצב צמיחה של 33%-40% לעומת הרבעון הראשון של 2020. תחזית הרווח התפעולי מניחה עדיין טווח רחב של 3 עד 6.5 מיליארד דולר וזאת לעומת 4 מיליארד דולר ברבעון המקביל. תחזית זו כוללת הוצאות חריגות של 2 מיליארד דולר לצרכי התאמות והיערכות לתפקוד תחת קורונה.

x