$
שווקי חו"ל

אובר נכנסת לעסקי האלכוהול: רוכשת פלטפורמת משלוחים ב-1.1 מיליארד דולר

חברת המשלוחים והנסיעות השיתופיות קונה את דריזלי Drizly בעסקת מזומן ומניות; דריזלי מספקת תשתית אונליין לניהול המשלוחים שהקמעוניות מבצעות בעצמן; החברה צמחה במהירות במהלך הסגרים של השנה האחרונה, עם קפיצה של עשרות אחוזים ביום הבחירות; לאחר השלמת העסקה ישתלבו עסקי דריזלי בתוך אפלייקציית משלוחי המזון של אובר Uber Eats

חדשות חוץ 16:4002.02.21
מרחיבה אופקים: אובר, חברת הנסיעות השיתופיות, רוכשת את פלטפורמת משלוחי האלכוהול דריזלי (Drizly) ב-1.1 מיליארד דולר, בעסקת מזומן ומניות.

 

בניגוד לאובר, לדריזלי אין נהגים משלה, אך היא מספקת לקמעונאיות אלכוהול בכל הגדלים תשתית אונליין לניהול המשלוחים שהן מבצעות בעצמן.

 

 

בקרוב גם בקבוקי וודקה בתיק-ארגז בקרוב גם בקבוקי וודקה בתיק-ארגז צילום: בלומברג

 

חברת הסטראט אפ מבוסטון גייסה עד כה בסה"כ 85 מיליון דולר מאז הקמתה ב-2012 – ולפי הודעתה צמחה במהירות במהלך הסגרים של השנה האחרונה, עם קפיצה של עשרות אחוזים ביום הבחירות.

 

בין הקרנות הגדולות שהשקיעו בדריזלי: Polaris Partners, Tiger Global, ו-Avenir Growth. מניית אובר מגיבה להודעה בעלייה של 4.6% בטרום.

 

לאחר השלמת העסקה ישתלבו עסקי דריזלי בתוך אפלייקציית משלוחי המזון של אובר Uber Eats. ואולם החברה הדגישה כי היא תמשיך להפעיל את הפלטפורמה העצמאית שלה במקביל.

 

אובר, ששווי השוק שלה עומד על 98 מליארד דולר, רושמת שיעור קל של עלייה (3.5%) מתחילת השנה. ב-2020 זינקה המניה ב-71.5%, כשמצד אחד הנסיעות השיתופיות נפגעו מהגבלות התנועה במרחב הציבורי בשל המגפה, ומצד שני נהנתה מזינוק במשלוחי מזון.

x