$
שווקי חו"ל

ורינט השלימה את פיצול פעילות הסייבר לחברה נפרדת

החברה שהתפצלה מוורינט תיקרא קוגינט ותחל להיסחר בבורסת נאסד"ק כבר מהיום; ורינט עצמה תמשיך בפעילות האזרחית שלה, ובעלי המניות יקבלו מניית קוגניט עבור כל מניית ורינט שברשותם

גולן חזני 09:0302.02.21
חברת ורינט מערכות (Verint Systems) הודיעה אמש (ב') כי השלימה את הפיצול של החברה לשתי חברות עצמאיות. אחת מהן תיקרא ורינט, והחברה המפוצלת תיקרא קוגינט ותיסחר בבורסת נאסד"ק תחת הסימבול CGNT כבר מהיום.

קוגניט תרכז את פעילות המודיעין והסייבר של החברה ואילו ורינט את הפעילות האזרחית. קוגניט תירשם כחברה ישראלית ואילו ורינט כחברה אמריקאית. הפיצול יבוצע באופן של חלוקה פרו-ראטה - כל בעל מניית ורינט יקבל מניה של קוגניט. 

דן בודנר, מנכ"ל ורינט דן בודנר, מנכ"ל ורינט צילום: אוראל כהן

 

 

החברה הודיעה על תוכנית הפיצול לפני קצת יותר משנה, אחרי שבעלי המניות לחצו עליה לפצל את הפעילות הבטחונית.

 

ורינט, המנוהלת מאז 1994 על ידי דן בודנר, מספקת מערכות ושירותים בתחומי המודיעין העסקי והביטחוני. בין היתר מדובר בפתרונות אנליטיקה, אבטחת סייבר ומעקב באמצעות וידאו.

 

הפעילות של ורינט מחולקת לשני מגזרים: התחום האזרחי, שנקרא Customer engagement, והתחום הביטחוני שנקרא תחום הסייבר. השוק הביטחוני מאופיין באופי פרויקטלי עם חשיפה גבוהה יחסית לשווקים מתעוררים. ורינט שהתחרתה בעבר עם נייס ראתה את נייס שהתמקדה בפעילות האזרחית ומכרה את הפעילות הבטחונית, ממריאה לשווי גבוה. על רקע הפיצול המתקרב רשמה מניית ורינט עליות והיא נסחרה אתמול בשווי 5.4 מיליארד דולר.

 

את המהלך ליווה בנק אברקור המנוהל בידי לן רוזן מטעם קוגניט ואילו גולדמן זאקס וג'פריס ליוו את ורינט.

x