$
שווקי חו"ל

"אני חושב שכולם משוגעים ואני צודק": הצעיר מאחורי מאניית גיימסטופ נחשף

קית' גיל בן ה-34 הוא חובב חתולים וגרפים ממסצ'וסטס, שעבד עד לאחרונה בשיווק פוליסות ביטוח. בסוף השבוע הוא נחשף כמי שעומד מאחורי הכינוי DeepFuckingValue - גיבור העל של פורום WallStreetBets ברדיט שהטיס לגבהים בלתי נתפסים את מניית גיימסטופ - והלם בשורטיסטים של וול סטריט

חדשות חוץ 16:5030.01.21

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

קית' גיל מאמין במניית גיימסטופ כבר יותר משנה, עוד כשהמניה של רשת משחקי המחשב המקרטעת נסחרה ב-4 דולר בלבד. הוא אף דאג לפרסם זאת בערוץ היוטיוב שלו, שנקרא Kitty Corner. "יש אנשים שאפילו לא יכנסו לשידור הזה כשהם ישמעו שאני מחזיק בעמדה שורית על גיימסטופ", אמר למצלמה ממרתף ביתו בפרבר של בוסטון. "אני חושב שכולם משוגעים ושאני צודק", הוסיף לגבי פוזיציית הלונג שהחזיק על מניות החברה.  

 כמה חודשים לאחר מכן, הגיעה ההוכחה לצדקתו, אם כי תחת נסיבות תמוהות למדי. אתמול (ו') הוא נחשף כמי שעומד מאחורי החשבון DeepFuckingValue (DFV) שזכה למעמד של גיבור בשבועות האחרונים בדיונים ברדיט. החשבון הזה נחשב כמי שעורר חלק מהתנועה בפורום WallStreetBets, שמורכב ממשקיעים פרטיים שרכשו את מניות גיימסטופ.  

קית' גיל שהתחיל את טירוף ההשקעות בגיימסטופ קית' גיל שהתחיל את טירוף ההשקעות בגיימסטופ מקור: youtube

 

גיל, תחת החשבון DFV החל כבר באמצע 2019 לפרסם תמונות מסך של חשבון ההשקעות שלו, שהציג השקעה של 53 אלף דולר בגיימסטופ. בתחילה אנשים זלזלו בתמונות המסך האלה, אך לאט לאט הוא החל לצבור קהל מעריצים.

 

המאמצים האלה שלו הגיעו לשיא השבוע כשמחיר המניה של גיימסטופ זינק מעל 300 דולר, וגרם הפסדים לקרנות הגידור הגדולות שהחזיקו בפוזיציית שורט על החברה. הסיפור הפך לסנסציה כלל עולמית, כשאחת השאלות העיקריות הייתה: מי עומד מאחורי כל זה? 

סניף של גיימסטופ. קנה את המניה כשהיא היתה שווה 4 דולר סניף של גיימסטופ. קנה את המניה כשהיא היתה שווה 4 דולר צילום: שאטרסטוק

 

לפי "וול סטריט ג'ורנל", גיל הוא אב בן 34 וגר בווילמינגטון במסצ'וסטס, ועד לאחרונה הוא עבד בשיווק בחברת הביטוח Massachusetts Mutual Life Insurance.

לפי העיתון, חשבון המסחר המקוון של גיל כבר עמד על 33 מיליון דולר ביום חמישי. "הסיפור הזה הרבה יותר גדול ממני", אמר לעיתון. "אני תומך במשקיעים הפרטיים, ביכולת שלהם להעביר מסר".

 

לדבריו, המטרה העיקרית של ערוץ היוטיוב שלו הייתה לסייע לחנך דור חדש של סוחרים בפעם הראשונה שהלכו וגדלו במהלך המגפה, ייתכן שמשעמום. "יש לי הרבה מה לומר על זה. אני יכול לדבר על זה במשך שבועות", אמר על גיימסטופ בסרטון הראשון שעלה ביולי 2020.

 

בעקרון הסרטונים אמורים להיות באורך 5 עד 10 דקות שבהם גיל מסביר בקצרה מדוע בחר במניה מסוימת. אך הסרטון על גיימסטופ נמשך קרוב לשעה.

 

מהסרטונים שלו עולה שגיל מחבב במיוחד טבלאות, גרפים ודו"חות פיננסים, כמו גם חתולים. הוא אמנם מנסה להפחית בחשיבות החלק שלו בסיפור, אך עבור העוקבים אחריו ברדיט הוא אחראי לניצחון משמעותי על הכרישים הגדולים של וול סטריט.

 

"עלינו לעשות את החלק שלנו ולדאוג שהוא יירשם בספרי ההיסטוריה כסוחר הטוב ביותר ב-WallStreetBets", פרסם אחד החברים ביום שישי לצד תמונה של גיל בבנדנה ולבוש חולצה עם הדפס של חתולים.

x